Mart 18, 2024

Analistten Bu Altcoin İçin Beklenen Tahmin Geldi: Başka Bir Büyük Rallinin Eşiğinde

Son aylarda Cardano (ADA) ekosistemi için bir dizi olumlu gelişme yaşandı. Plutus v1 ve v2 ağları üzerinde yapılan çalışmalar, blok zincirindeki yeni akıllı sözleşmelerin sayısının artmasına yol açtı.

Bununla birlikte, ADA son 52 haftada %100’den fazla kümülatif fiyat artışı yaşadı. Ancak birkaç kısa ama önemli dalgalanma da gördü.

Önde gelen kripto uzmanı Ali Martinez X’te bir analiz yayınladı. Analize göre, ADA %150’den fazla bir artış potansiyeline sahip bir başka önemli yükselişe hazırlanıyor.

Cardano Bir Başka Büyük Ralliye Hazırlanıyor

Martinez’in analizine göre, ADA’nın fiyat grafiği, token’ın 2018 ve 2021 yılları arasındaki performansına çok benziyor.

Kripto para birimi, 2017’de piyasaya sürülmesinin ardından 2018’e nispeten yüksek bir fiyatla başladı. Ancak yıl boyunca ralli hızını kaybetti ve ADA Aralık ayında 0,04 dolara kadar geriledi. Ancak sonraki yıllarda Cardano birikti ve Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolara yaklaştı.

Martinez, tarihsel modele dayanarak, ADA’nın önümüzdeki haftalarda 0,55 ila 0,80 dolar aralığında işlem göreceğini belirtti. Ek olarak daha sonra 1,70 dolara yükselebileceğini öngörüyor.

Kripto uzmanı ayrıca, böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde Cardano’nun başka bir ralliye doğru yol alacağını tahmin ediyor. Bu sefer tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 dolara doğru.

Cardano Fiyat Grafiği

Cardano’nun son aylardaki performansı, kısa ve önemli ralliler, ardından orta dereceli düzeltmeler ve tokenin 12 ay boyunca %100’den fazla ve bugüne kadar toplamda %10,85 (YTD) yükseldiği birikim dönemleri ile karakterize edildi.

cardano

Ayrıca, son 30 günde ADA %9,24 yükselirken, en son performans token için bir düşüş gördü. Bu bağlamda haftalık grafikte kırmızı renkte %11,48 ve son 24 saatlik işlemlerde nispeten küçük bir %0,65 artış gösterdi. Cardano’nun fiyatı haber yazıldığı sırada 0.67 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?