Mart 8, 2023

Analistten Bitcoin Yatırımcılarına Uyarı: Bu Seviyelere Dikkat!

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranları ve yüksek enflasyon hakkında endişe verici açıklamalar yapmasının ardından kripto para piyasası bugün düşüşte. Bitcoin fiyatı şu anda 22.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor, fakat gün içinde bu seviyenin altına kadar geriledi. Bu düşüş birçok trader’ı endişelendirdi.

Yakından takip edilen bir kripto analisti de, Bitcoin (BTC) trader’larını, kritik bir seviyeye dikkat çekerek uyardı.

Kripto stratejisti Justin Bennett, yeni bir paylaşımda 23.130 dolar seviyesinin önemini vurguladı. Analiste göre Bitcoin’in gelecekteki yönü bu kilit direnci geri alıp almamasına bağlı.

“Ocak kapanışı, Şubat açılışı ve kapanışı ve Mart açılışı. 

Yukarıdakiler, 23.130 doları Bitcoin için son derece önemli bir seviye haline getiriyor. Trader’lar, Bitcoin daha yüksek zaman dilimlerinde bu seviyenin altında işlem yaparken dikkatli olmalı.” 

Peki bu önemli direnç seviyesi dışında Bitcoin için hangi destek seviyeleri ortaya çıkıyor? Bennett, BTC boğalarının birkaç destek alanına güvenebileceğini söylüyor.

Ek olarak analiste göre, Bitcoin boğalarının bir geri dönüş yapıp 23.130 doları alması durumunda, kripto paranın 25.200 dolara kadar çıkmasını mümkün hale gelir.

“Ancak, yukarıda bahsedildiği gibi, BTC’yi 22.000 dolar Ocak trend çizgisinin üzerindeyken açığa satış (shorting-daha düşük bir fiyattan tekrar satın alma beklentisiyle bir varlığı satmak) yapmak tavsiye edilmez. 

22.000 doların altında gerçekeleşecek günlük kapanış, 21.500 dolarlık desteği ve 20.800 dolardaki likidite havuzunu açar. 

Bununla birlikte, BTC likidite havuzunu 20.800 dolardan çıkarırsa, 20.000 dolarlık desteğin yeniden test edilmesini durduracak pek bir şey yok.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?