Şubat 15, 2023

Analistten Umut Veren Bitcoin Tahmini: %35 Yükselebilir!

Yakından takip edilen popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) artık Ethereum’u (ETH) büyük oranda geride bırakabileceğine inanıyor.

Kripto piyasalarında Kaleo takma adıyla tanınan analist, 562.700 Twitter takipçisiyle bir ETH/BTC grafiği paylaştı. Buna karşın analist Ethereum/Bitcoin çiftinin (ETH/BTC) şu anda çapraz bir trend çizgisinin altında işlem gördüğünü söyleyerek, ETH’nin kazanç açısından BTC’yi takip edeceğini iddia etti.

“ETH/BTC nihayet takip ettiğimiz yüksek zaman dilimi (high timeframe) destek hattının altına düştü. Unutmayın, bu tablo yalnızca BTC’ye göreli ETH’nin gücünü gösteriyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC’nin biraz daha hızlı bir şekilde geride bırakmaya başladığını görmeyi bekleyin.”

Ethereum Bitcoin fiyat analizi

Genelde, düşüş eğilimi gösteren bir ETH/BTC tablosu, Bitcoin’in değerinin Ethereum ve genel altcoin piyasasından daha hızlı artacağını gösterir.

Bunların yanında analist özel olarak Bitcoin’in (BTC) kendisini de inceledi. Buna göre Kaleo, BTC’nin yaklaşık 21.000 dolarlık destekten sıçramayı başardıktan sonra muhtemelen 30.000 dolarlık fiyat seviyesine doğru ilerleyebileceğini düşünüyor.

“Yüksek zaman dilimi desteği güçlü kaldı. SPX [S&P 500 endeksi] şu anda 4.000 desteğinde ve önümüzdeki haftalarda hala 4.300’e yükselebileceğini görüyorum. 30.000 dolar bir mıknatıs.”

Bitcoin USDT fiyat analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kısa vadede Kaleo, Bitcoin fiyatının 22.400 dolarlık direnci aşması durumunda muhtemelen daha fazla ivme kazanacağını söylüyor.

“TÜFE beklenenden biraz daha yüksek geldi ve piyasa temelde yatay. SPX / NDX [Nasdaq-100 Endeksi], başlangıçtaki bir miktar oynaklığın ardından bir miktar daha yükselmeye hazır görünüyor ve Bitcoin, geçen Perşembe günü kaybettiği önemli bir seviyeyi geri almanın eşiğinde. 30.000 dolar hala bir mıknatıs.”

Bitcoin USD fiyat analiz grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?