Aralık 7, 2023

Analistten Bitcoin İçin İddialı Tahmin: Eğer Bu Seviyeleri Aşarsa Büyük Bir Yükseliş Kapıda!

2021’deki kripto piyasası çöküşünü doğru tahmin eden trader, Bitcoin ‘in (BTC) nispeten küçük bir parabolik hareket için hazırlanıyor olabileceğini söylüyor.

Dave the Wave takma isimli analist, sosyal medya platformu X’teki 143.200 takipçisine, 50.000 dolar civarında kilit bir seviyeyi geçmesi halinde kral kriptonun yükselebileceğini söylüyor.

 Yukarı yönlü kanalı kırın ve BTC parabolik hale gelsin, aksi takdirde her zamanki gibi iş yapar.

Bitcoin Grafiği

Trader’ın kanalın üst ve alt sınırları, orta vadeli dalgalanma ve gürültüyü filtrelerken Bitcoin’in makro yüksek ve düşük seviyelerini tahmin etmeye çalışan logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) kendi versiyonuna dayanıyor.

Ayrıca BTC’nin uzun vadeli bir momentum göstergesi olan logaritmik aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasının (LMACD) 2019’daki parabolik kırılmadan önce olduğu gibi yükselişe geçtiğini söylüyor.

 Başka bir BTC mini-parabolik koşusu mu şekilleniyor?

Bitcoin grafiği

Grafiğine bakıldığında, trader mini-parabolik hareketin BTC‘yi 60.000 dolar seviyesinin ötesine taşıyabileceğini öne sürüyor gibi görünüyor.

Ayrıca Bitcoin’in yükseliş eğilimli ters baş ve omuz formasyonunu tamamlayarak 50.000 doların ötesine geçebileceğini söylüyor.

 Ayrıca ‘döngü’ ile de uyumlu.

bitcoin grafik

Trader daha önce Bitcoin’in piyasa yapısının kral kriptoyu Aralık 2025’e kadar 200.000 doların üzerine çıkmaya hazırladığını söylemişti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 43,932 dolardan işlem görüyor. Ek olarak son 24 saat içinde küsuratlı bir artış gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?