Şubat 9, 2024

Analistten Bitcoin İçin Dev Tahmin: Bu Süre İçerisinde %190 Yükselebilmesi Mümkün!

Kripto alanında yakından takip edilen bir analist, piyasadaki yükseliş ivmesi içinde Bitcoin ‘e (BTC) yönelik artan bir olumlu his ifade ediyor. InvestAnswers’ın sunucusu, Bitcoin’in mevcut seviyesinden altı aydan kısa bir süre içinde %190’a kadar yükselebileceğini öngörüyor.

“Öngörülerime göre… 16 Temmuz 2024’e kadar Bitcoin için 80.000 dolar veya 130.000 dolar arası bir fiyat mümkün. Bu tahminlere göre beklenen bu seviyeler 165 gün uzakta.”

Analist ayrıca, BTC’nin önemli fiyat hareketlerinin genellikle yarılanma öncesinde ve sonrasında üç ay süreyle yaşandığını belirtiyor. Ardından fiyatın nispeten istikrarlı bir seyir izlediğini vurguluyor.

“BTC için, şu anda içinde bulunduğumuz bölge olan yarılanma öncesinden 90 gün önceye ve 90 gün sonrasına kadar olan tüm hareketler gerçekleşiyor. Sonrasında ise fiyatlar genellikle istikrarlı bir seyir izliyor.”

BTC‘nin yarılanması Nisan ayında gerçekleşecek. Bu, madencilerin ödüllerinin yarıya indirilmesi anlamına gelecek.

Bitcoin fiyat hareketi

Sunucuya göre, spot ETF sağlayıcılarından gelen Bitcoin talebi, çıkarılan BTC miktarını oldukça aşarak, bu durum BTC’yi piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı haline getiriyor.

“Son 18 günde olanın dörtte birini alsak bile, talep hala çok daha yüksek seviyede. Bu, hala madenciler tarafından üretilen miktarın neredeyse beş katıdır. Bu da madencilerin sahip oldukları her bir Bitcoin’i gerçek zamanlı olarak satacağını varsayıyor ki bu teorik bir durum değil. Bu aynı zamanda başka kimsenin Bitcoin almaya devam etmeyeceği anlamına gelmiyor. Ancak, bu durumun Bitcoin fiyatlarını yükseltmesi olasıdır.”

Bitcoin ETF haraketleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, son 24 saat içinde %3,87’lik bir kazançla haber yazıldığı sırada 44.802 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?