Şubat 29, 2024

Analistten Bitcoin İçin Cesur Tahmin: %300 Artış Gelecek, Bu Tarihleri Bekleyin!

Deneyimli Hedge fonu uzmanı ve SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin ‘in (BTC) 2024 yılında altı haneli bir fiyata ulaşacağını tahmin ediyor.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Scaramucci, tarihsel emsallere dayanarak, öncü kripto varlığın Nisan ayında planlanan ve madencilerin ödüllerinin yarıya indirileceği yarılanma olayından sonra yaklaşık %300 artabileceğini söylüyor.

“Son 14 yıla bakarsanız, yarılanmadan sonra genellikle dört katına çıktığını görürsünüz. BTC şu anda 57.000 dolardan işlem görüyor.

Yarılanma gerçekleştiğinde 20 Nisan’da ya da yaklaşık olarak nerede olacağından emin değilim ama diyelim ki 50.000 dolar seviyesinde. Bu da yarılanmadan 18 ay sonra 200.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı anlamına gelir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 61.304 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %8,4 ve Şubat başından bu yana %40’ın üzerinde bir kazanç elde etti.

Scaramucci, Bitcoin’in devam eden fiyat artışının arkasındaki neden hakkında şunları söylüyor,

“Fiyatların yükselmesinin başlıca nedeni, piyasada çok fazla arz olmaması ve buna rağmen bu spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler), ağın her gün ürettiğinin 12 ila 14 katıyla piyasaya girdiğini görmenizdir.

İşte bu yüzden bu fiyat sıkışmasını görüyorsunuz ve elbette BTC’ye inanmayan ve Bitcoin’i açığa satan insanlar var ve bu yüzden şu anda zararda. Bence fiyatlarda bu kadar büyük bir artış görmenizin nedeni de bu kombinasyon.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?