Şubat 6, 2024

Analistten Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC Süper Yükselişe Geçebilir, İşte Beklenen Seviyeler!

Bir kripto trader’ı olan Tone Vays, Bitcoin ‘in önemli bir direnç seviyesinin üzerinde kalmayı başarması durumunda boğa piyasasına en güçlü şekilde girebileceğini belirtiyor.

Analist Bitcoin’in dar bir aralıkta işlem gördüğünü ancak BTC’nin 48.000 dolar seviyesine ulaşarak yükselme potansiyeli olduğunu ifade ediyor.

“Mükemmel bir senaryoda, yakın zamanda bir ralli başlatacağız, aralığın tepesine (44.000 dolar) geri döneceğiz, ardından aralığın altına düşeceğiz, [128 günlük] hareketli ortalamaya [40.000 dolara] yaklaşacağız… ve oradan bir ralli başlatacağız.

Ya da sadece konsolidasyon sürecine devam eder ve [128 günlük] hareketli ortalamanın alım fırsatı sağlamasına izin verir.”

Bitcoin fiyat grafiği

Vays’e göre, Bitcoin 43.500 doların üzerinde bir kapanış yapmaya başladığında, kripto kralı “süper yükselişe” geçecek ve bu, varlığın kendi aralığından çıkmaya hazırlandığını işaret edecek.

Aralık ayının sonlarında, Vays Bitcoin’in 50.000 doların üzerine çıkması durumunda güçlü bir yükseliş ivmesi kazanacağını belirtmişti. Analistin açıklamalarına göre, kenara çekilen tüccarlar muhtemelen bu noktada Bitcoin’i yakalamaya başlayacak, bu da daha fazla ralliye yol açacak.

“50.000 doların üzerine çıktıktan sonra başa çıkılması gereken bir sonraki engel tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolar olacak.

Bence Bitcoin 50.000 doları üzerine çıkmaya başlarsa, FOMO (kaçırma korkusu) ortadan kalkacak. Nihai FOMO patlamasıyla, herkes acele edecek.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Bitcoin 42.809 dolardam işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?