Şubat 5, 2024

Analistten Bitcoin 2024 Yılı İçin Yol Haritası Geldi: Yatırımcıları Neler Beliyor?

Ünlü kripto analisti Kevin Svenson, Bitcoin için 2024 fiyat tahminini paylaştı. Svenson, X’te yaptığı paylaşımda, öncü kripto para birimi için beklentilerini resimli bir analizle açıkladı. Analizinde BTC’nin fiyat gelişiminde beklediği çeşitli geçiş aşamalarını detaylı bir şekilde gösterdi. Svenson’un Bitcoin tahmini ve analizi kripto para dünyasında geniş bir ilgi uyandırdı.

Analist, Bitcoin (BTC) için 2024 fiyat tahminini dört aşamaya ayırarak açıkladı. Svenson’un analizine göre, bu dört aşama şunlardır: yarılanma rallisi, 2. çeyrek düzeltmesi, 3. çeyrek rallisi ve yıl sonu öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH). Analist ayrıca, bu fiyat geçişlerinin gerçekleştiği süreçte dikkat edilmesi gereken iki temel kavramı vurguladı. Svenson, kripto yatırımcılarının piyasaların zaman aldığını anlamalarını ve dalgalnmanın olmaya davam edeceğini belirtti.

Svenson’a göre, bir sonraki Bitcoin yarılanması 840.000 blok yüksekliğinde gerçekleşecek ve bu olayın 15 Nisan 2024’te gerçekleşmesini bekliyor. Yarılanma öncesinde, Bitcoin’in 45.000 doların altına düşmeden önce 55.000 dolara ulaşacağı önemli bir ralli öngörüyor.

Analiste göre, 2. çeyrekte bir düzeltme yaşanacak. Ancak bu geri çekilmenin ardından Svenson, Bitcoin’in yıl içinde bir ralli başlatmadan önce 45.000 dolar bölgesinde destek bulacağını tahmin ediyor.

Analizin devamında, 3. çeyrekte Bitcoin’in yükseleceğini ve kaybedilen kârı geri alacağını öne sürüyor. Ayrıca, yıl sonuna doğru Bitcoin’in yeni bir ATH kaydedeceğini ve rallinin devam edeceğini belirtiyor.

Haber yazıldığı sırada BTC, TradingView verilerine göre haftalık grafikte 38.505 dolarlık destekten sıçradıktan sonra 43.134 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Svenson’un analizi, Bitcoin’in yarılanma olayına doğru devam edebilecek klasik bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Kaynak : coin edition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?