Ağustos 26, 2023

Analistten “Bekle ve Gör” Uyarısı: Bu İki Meme Coin’de Düşüş Devam Edecek!


Son güncellenme : 27.08.2023 - 11:52

Yatırım dünyası, hızla değişen ve volatiliteyle dolu bir alan olarak bilinir. Kripto para piyasası da istisna değildir ve yatırımcılar genellikle piyasalardaki değişimleri yakından takip ederler. Son dönemde de piyasalarda görülen zayıflık işaretleri, yatırımcılara endişe verici sinyaller göndermektedir.

Popüler kripto para trader’ı Altcoin Sherpa, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi köpek temalı meme coin’ler hakkında dikkat çekici bir uyarıda bulundu. Piyasalardaki genel zayıflık ve belirsizlik ortamında, bu tür coin’lerin özellikle riskli olabileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Analist ilk olarak, lider meme coin Dogecoin’in (DOGE) kritik destek seviyesini kaybetmesi halinde ciddi bir düzeltici harekete tanık olabileceğini savundu.

“[DOGE] bu son kilit seviyeye olan 0.057 dolara geriledi. Bu ilginç bir alan, ancak yine de bu seviyenin alım seviyesi olduğunu düşünmüyorum. Buradan alım yapabilirsiniz, ancak bu seviye etrafında sadece yatay hareket etmesini beklersiniz… 

Eğer bu [0.057 dolar] seviyesi kaybedilirse, o zaman 0.045 dolar civarındaki bir sonraki seviyeye geriler… Dogecoin’i kişisel olarak şu an itibariyle ilgi çekici bir alım fırsatı olarak görmüyorum ancak bekleyip göreceğiz.”

Analist DOGE dışında bir diğer popüler meme coin olan Shiba Inu’yi de inceledi. Analiste göre SHIB lower high’lar (bir önceki zirveden daha aşağıda yeni zirve) ve lower low’lar (bir önceki dipten daha aşağıda yeni dip) belirlediği için düşüş eğilimini sürdürüyor.

“[SHIB] güzel bir yükseliş kaydetti, ancak hızlı bir şekilde geri çekildi ve Dogecoin’e benzer şekilde 200 günlük EMA (üstel hareketli ortalama) bir miktar bozuldu ve şimdi bu dip seviyelerin bazılarına tekrar yaklaşıyor gibi görünüyor (0.00000742 dolar)…

[SHIB’in] hâlâ düşüş eğilimli bir piyasa yapısı var…”

Sonuç olarak, Altcoin Sherpa’nın piyasalardaki zayıflık işaretleri ve iki meme coin hakkındaki uyarısı, yatırımcıların daha temkinli ve bilinçli kararlar almaları için bir hatırlatma niteliği taşımaktadır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?