Haziran 15, 2024

Analistlerden Bitcoin için Meteorik Tahminler: Bitcoin Yeni Bir Boğa Döngüsünde!


Küresel varlık yönetimi firması Alliance Bernstein’ın analistleri, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 200.000 dolara, 2029 yılına kadar 500.000 dolara ve 2033 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon dolara yükselebileceği görüşündeler. Analistler görüşlerini “Bitcoin’in yeni bir boğa döngüsünde olduğuna inanıyoruz” şeklinde belirttiler.

 

Bitcoin Fiyat Tahmini

Analistler yükseliş fiyat tahminlerini büyük ölçüde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) gelen güçlü talebe bağlıyor. “ABD’de düzenlenen ETF’lerin kripto için bir dönüm noktası olduğuna ve geleneksel sermaye havuzlarından yapısal talep getirdiğine inanıyoruz” şeklinde görüş bildirdiler. Bitcoin ETF’lerinin 2025 yılına kadar dolaşımdaki BTC’nin yaklaşık %7’sini elinde tutacağını ve 2033 yılına kadar bu oranın %15’e çıkacağını tahmin ediyorlar.

Bernstein analistleri ayrıca, BTC‘nin yarılanmasının, BTC madencilerinin doğal satış baskısının yarı yarıya azaldığı, hatta beklentiyle daha fazla BTC tuttukları için daha da azaldığı benzersiz bir senaryo yarattığını açıkladı. Aynı zamanda, bitcoin talebi için yeni katalizörler ortaya çıkıyor ve bu da fiyatların katlanarak artmasına yol açıyor.Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC’nin gerçekten de bu seviyelere ulaşıp ulaşamayacağı oldukça merak edilen bir konudur.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?