Mart 2, 2023

Analistler Konuştu: Bitcoin Boğaları Tehdit Altında Mı?

Bitcoin fiyatı, son üç haftada 25 bin dolara doğru yükselmesine rağmen 24 bin dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştı. Yeni yıl kripto rallisi hala geçerli. BTC, yükselen bir trendin özelliği olan günlük zaman diliminde daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler oluşturuyor.

Eight Global’deki analistlere göre, BTC grafiği 25.200 dolar civarında bir dizi eşit yüksek seviyeye sahip olduğumuzu gösteriyor. Benzer bir yükseliş hissi, Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff tarafından paylaşıldı. Günlük grafikte bir fiyat yükseliş trendi olduğu için boğaların hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip olduğunu belirtti.

Wyckoff, “Kontrolü ellerinde tutmak istiyorlarsa, BTC boğalarının yükseliş trendini canlı tutmak ve teknik avantajlarını korumak için yakında daha fazla güç göstermeleri gerekiyor,” dedi.

Ayı Eğilimleri Devam Ediyor

Ancak BTC yükseliş trendi tezi, zincir üstü analiz firması Santiment’in Bitcoin balinalarında önemli bir düşüş tespit etmesi nedeniyle tehlikede.

Santiment “Mevcut balina Bitcoin adreslerinin miktarı düşmeye devam ediyor, bir yıl önce bugün var olan 2.266’ya kıyasla 2.011 mevcut. 2.489, fiyatların takip eden 10 hafta içinde +%70 arttığı 8 Şubat’ta belirlenen Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesiydi,” dedi.

Verilere göre, Bitcoin balinalarının adresleri 2019’dan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Böylece olası bir fiyat tersine dönüşüne işaret etti.

Bitcoin

Bitcoin’in günlük RSI göstergesi de benzer bir düşüş eğilimini paylaşıyor. Özellikle, günlük zaman dilimindeki Bitcoin fiyatı, RSI’ın düşen bir ayrışmaya işaret etmesiyle olası bir baş ve omuz modeli oluşturuyor olması mümkün. Bir fiyat dönüşü genellikle bu iki unsurun birleşimini takip eder.

Bu nedenle, Bitcoin fiyatlarının 21 bin doların altına düşme olasılığı yakın vadede tamamen göz ardı edilemez. Analistler, olası kırılmaları belirlemek için 23 bin dolarlık destek seviyesini yakından izliyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?