Mart 12, 2024

Analistler Cardano (ADA) Fiyatında Patlama Bekliyor: İlk Hedef 1.5 Dolar!


Cardano (ADA), son dönemde etkileyici bir yükseliş trendi sergiledi ve bu da birçok piyasa analistini heyecanlandırdı. Özellikle Crypto Capital Venture Kurucusu Dan Gambardello, ADA’nın fiyatının 1,5 dolara çıkabilecek bir kırılma yaşayabileceği öngörüsünde bulundu. İşte detaylar…

Gambardello, mevcut ADA tahminlerinin ön sıralarında yer alıyor ve dijital para biriminin 1 doların üzerine çıkacağına dair inancını güçlendiriyor. Cardano’nun yavaş ancak istikrarlı bir şekilde büyüme eğilimi sergilemesi, geçen ay yaşanan %35’lik bir artışın ardından daha da belirgin hale geldi. Bu durum, Gambardello’nun kripto paranın bu sefer gerçek bir şansı olduğuna inanmasına yol açıyor.

Ancak, piyasa analisti ve Rider Algo’nun yaratıcısı olan Gambardello, 1,5 dolarlık ADA fiyat hedefi için kesin bir temel vermiyor. Yani, bu tahmin, belirli bir analiz veya veriye dayanmıyor; daha çok ADA’nın genel performansı ve piyasadaki eğilimlerin bir kombinasyonuyla ilişkilendiriliyor.

Öte yandan benzer bir öngörüde bulunan, analist Trend Rider, bir kırılmanın neden yakın olduğuna dair daha fazla bilgi paylaştı. Trend Rider’a göre ADA, fiyatın 0,2 dolardan 3 dolara çıktığı geçmiş boğa piyasasında olduğu gibi parabolik bir seyir izliyor.

Birçok yatırımcı ve analist, fiyatın yükseliş eğilimini belirlemek için çeşitli teknik analiz araçları kullanır. Bu araçlardan biri de “Parabolik Çizgi”dir. Bu gösterge, fiyatın hızlı bir şekilde yükseldiği ve trendin ivme kazandığı noktaları belirlemek için kullanılır.

Trend Rider’ın ADA için yaptığı analizde, Parabolik Çizginin geçmişteki hareketlerle benzer bir seyir izlediği ve fiyatın bu çizginin üzerine çıktığı zamanlarda yükseliş eğiliminin güçlendiği görülüyor. Örneğin, Kasım 2020’ye dayanan bir grafik incelendiğinde, Parabolik Çizginin kesişim noktalarının fiyatta önemli yükselişlere işaret ettiği görülmektedir. Bu çizginin kesişimlerinden biri, 2020’nin başlarında kaydedilmiş ve Eylül ayında ADA’nın Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi (ATH) olan 3,1 dolara yükselmesiyle sonuçlanmıştır.

Daha yakın bir zamanda ise, ADA’nın fiyat eğiliminin yine Parabolik Çizginin üzerinde kapandığı ve bu durumun geçmişte görülen yükseliş dönemlerine benzerlik gösterdiği tespit edildi. Bu da, fiyatın belirli bir momentum kazandığını ve yükseliş trendine doğru ilerlediğini göstermektedir.

Tarih tekerrür ederse, Dan Gambardello’nun 1,5 dolarlık tahmininin yükselişe geçen ilk hedefler arasında olması muhtemeldir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?