Analistler, Bitcoin’in Sert Düşüşünü Nasıl Değerlendirdi?

Bitcoin fiyatı dün sert bir düşüşle yatırımcıların endişelenmesine sebep oldu. Düşüş öyle hızlı gerçekleşti ki önemli kripto para analistlerinden Yassine Elmandjra, 1 saat içerisinde 1.000 dolara yakın bir düşüş yaşandığını belirtti. Yine Elmandjra’nın paylaştığı bilgilere göre bu düşüş, Bitcoin’in piyasa sürüldüğünden beri yaşadığı en sert saatlik düşüş oldu.

Hal böyle olunca yatırımcıların bundan sonra ne olacağına dair kafalarında soru işareti oluştu. Bu haberimiz de ise 2 önemli analistin görüşlerini yer vereceğiz.

Ünlü analist Josh Rager fiyatla ilgili bir tahmini paylaştı. Rager’a göre eğer fiyat 9.300 dolarda kapanış yaparsa fiyatın 8.600 dolar ve 8.700 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. Bununla birlikte “Fiyat 9.800 doların üzerine çıkabilirse, yukarı yönlü devam etmek için iyi bir başlangıç yapmış olacaktır.” sözlerini de ekledi.

Bir diğer ünlü analist Crypto Michael ise Bitcoin’de bir düzeltme beklediğini fakat düşüşün beklenenden daha sert olduğunu belirtti. Ayrıca Crypto Michael’a göre Binance’in bir süre kapalı kalmış olması, düşüşü tetiklemiş olabilir.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 9.603 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.