Ağustos 29, 2023

Analistler Bitcoin için Uyardı: Sert Çöküş Riski Devam Ediyor!


Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca konsolide oldu ve 26.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem gördü. Teknik grafiklerde, BTC fiyatı üzerindeki satış baskısı göstermeye devam ederken, analistler 25.000 dolar ve altına bir düşüş bekliyor.

Analist Ali Martinez, PoW Floor fiyatlandırma modeline göre BTC fiyatı %40 daha düşebilir ve 15.000 dolar seviyesinin altına dahi inebilir. Geçmiş fiyat hareketlerine göre, bu düşüş eğilimlerinin sonunu işaret edecektir. Bitcoin’in 20.900 dolarda çok güçlü bir desteği olduğu için BTC fiyatının 14.800 dolar seviyesine düşmesi gerekli değildir.

Yatırımcılar SEC’in spot Bitcoin ETF’sine ilişkin kararının sonucunu Eylül ayı başında beklediği için BTC volatilitesi şu anda düşük seyrediyor. Muhtemelen, bir hafta sonra BTC fiyatının nereye doğru gittiği konusunda daha fazla netlik sunacaktır.

Fiyattaki düşüş ve bunu takiben gelen sert likidasyonların ardından fiyat konsolide olmaya başladı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere söz konusu dönemde likidasyonlar 1 milyar doları geçti.

Bitcoin İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

On-chain veriler BTC işlem hacminin son 3 yılın en düşük seviyesine indiğini ortaya koydu. Santiment’ten alınan verilere göre bu, eşler arası ödemeler, madenci ücretleri, borsa ücretleri ve para çekme işlemlerinin miktarını içeriyor.

bitcoin haberleri

Aynı şekilde analistler de yatırım yapacak insanları uyarmay adevam ederken, Ağustos ve Eylül aylarının düzeltme dönemleri olarak dikkat çektiğini belirtti.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu yıl zaten güçlü bir ralli yaptığını açıklıyor. Dolayısıyla, fiyatının bundan sonra da yükselmeye devam etmesi beklenemez yorumu yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?