Eylül 14, 2023

Analistler Açıkladı: Ethereum Fiyatı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde, Bu Sinyaller Neyin Habercisi?


Ethereum (ETH) için iki yıl zorlu geçti ve 2021’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin yaklaşık %65’ini kaybetti. Analistlerin belirttiğine göre ETH fiyatı için altı ayın en düşük seviyeleri arasında ‘kapitülasyon işaretleri’ ile bazı sahipler bugünlerde bunu daha sert hissediyor olabilir.

Bununla birlikte, kapitülasyondan sonra genellikle bir fiyat toparlanması yaşanır. En azından çoğu uzmanın piyasa döngüsü teorileri üzerinde hemfikir olacağı şey budur.

Bu bağlamda, Santiment’s Sanbase PRO analistleri 14 Eylül’de ETH Ağında gözlemlenen “tarihi anomali” olarak adlandırdıkları bir başka büyük kapitülasyon sinyali bildirdiler.

Bildirildiği üzere, ETH tek bir günde 1 milyonun üzerinde Günlük Aktif Adrese (DAA) ulaştı. Bu da ağın 8 yıllık tarihinde bu metrik için tüm zamanların en yüksek ikinci değeri oldu.

Ethereum

ETH’nin Günlük Aktif Adreslerinde Kapitülasyon Sinyali

Santiment’in analistleri bu “tarihi anomalinin” büyük bir “fiyatların toparlanması için gereken kapitülasyon sinyali” olarak görülebileceğine inanıyor. Bu durum, ETH fiyatının yakın gelecekte bir toparlanma görebileceği tezini destekliyor. Çünkü birçok sahip bir döngünün sonu olabilecek kayıpları fark etmek zorunda kaldı.

DAA, tek bir gün içinde aktif hale gelen benzersiz adreslerin sayısını ölçer. Bu benzersiz adreslerden gönderilen ve alınan işlemlerin toplanmasıyla hesaplanan DAA, piyasanın duyarlılığı için genel işlem faaliyetlerinden daha güvenilir bir veridir ve birkaç adresin birden fazla gönderim yapmasıyla şişirilebilir.

Özellikle Glassnode bu genel verilerde bir artış tespit etti. Çünkü gönderen adreslerin sayısı bu sabah 17.364 ile son 8 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum Fiyat Analizi

Bu arada altcoin, haber yazıldığı sırada göre günlük %1,35 kazançla 1.620 dolardan işlem görüyor. 12 Eylül’de fiyatlarını token başına 1.550 doların altına çeken büyük düşüşün ardından bir konsolidasyon davranışı gösteriyor.

Bununla birlikte, kripto piyasasındaki genel hava hala düşüş yönünde. Bu nedenle, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi için daha fazla fiyat hareketi, Ethereum ekosisteminin yanı sıra makro ve mikroekonomi ile ilgili haberlere ve gelişmelere de bağlı olacaktır.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?