Mart 14, 2024

Analiste Göre XRP İçin Beklenen An Geldi: “Hazır Olun, Bu Seviyeler Her Zamankinden Daha Yakın”!

Bir teknik analiste göre, XRP son zamanlardaki kırılma hareketinin tam ortasında ve önümüzdeki haftalarda 5,85 dolar seviyesine doğru patlayıcı bir ralli yapabilir.

XRP, 11 Mart’ta önemli bir artış yaşadı ve değeri %20’nin üzerinde arttı. Özellikle, varlık yaklaşık 0,61 dolardan başlayarak 0,7440 doların üzerine çıkarak yeni bir yılın en yüksek seviyesini gördü.

Altcoin‘in değerindeki bu hızlı artış, önceki durağan performansıyla tezat oluşturacak şekilde sadece dört saatlik bir süre içinde gerçekleştiği için özellikle dikkat çekiciydi.

Ayrıca, XRP’nin şok edici fiyat artışı, Pazartesi akşamı piyasada en çok kazananlardan biri olmasını sağladı. Ancak, bu yükselişin ardından XRP bir düzeltici geri çekilme yaşadı.

Buna rağmen, yedi günlük performansında %13’lük kayda değer bir artışı sürdürüyor. Mevcut değeri 0,69 dolar olan XRP, en son 2023 yılında görülen seviyelerde işlem görüyor. Bu gelişme sırasında, Dark Defender gibi önde gelen analistler, XRP’nin boğa sezonu için hedeflerine ilişkin bir güncelleme yayınladı.

XRP Şimdi 1,35 Dolar Hedefine Daha Yakın

Dark Defender, X’teki paylaşımında, 11 Mart’taki kırılmanın beklenen şekilde gerçekleştiğini vurguladı. XRP’nin 30 günlük zaman dilimindeki mum çubuğu formasyonlarının çok beklenen yükseliş sinyalini verdiğini belirtti.

Analist ayrıca, %20’lik dalgalanmanın XRP’nin 0,6649 dolar civarındaki sert direnç seviyesini aşmasını sağladığını ve bunun da varlığın günlük zaman dilimi tarafından onaylandığını vurguladı. Dark Defender, şimdi geriye kalanın XRP’nin haftalık ve aylık zaman dilimlerindeki onaylanması olduğunu öne sürdü.

Buna göre analist, XRP’nin artık 1,33 dolarlık orta direnç hedefine ulaşmaya her zamankinden daha yakın olduğunu iddia ediyor. Mevcut piyasa değeri göz önüne alındığında, bu 1,33 dolarlık hedefe ulaşılması, %90’lık bir başka yakın ralli anlamına gelecektir. XRP sahiplerini bu önemli hareketi yakında beklemeye çağırdı.

Önümüzdeki Haftalarda 5,85 Dolar

Ayrıca, Dark Defender bu boğa sezonunda XRP için daha da yüksek hedefler belirledi. Ek olarak “önümüzdeki haftalarda” 5,85 doları hedeflediğini belirtti. Bu olağanüstü fiyat seviyesine ulaşmak, XRP’nin 0,69 dolar olan mevcut piyasa değerinden %747’lik bir yükseliş rallisi gerektirecektir.

Bu arada, Dark Defender, XRP’nin yakında %747’den fazla artarak 5,85 dolara yükseleceğini öngören tek önde gelen kripto analisti değil. Analist DustyBC, XRP’nin son dalgalanmanın ardından 6,5 yıllık düşüş trendini kırdığına dikkat çekti. Buna paralel olarak, piyasa gözlemcisi Mikybull, XRP’nin 6 dolar hedefine ayarlandığını belirtti.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?