Şubat 15, 2024

Analiste Göre Solana ve Bu Altcoin Büyük Bir Rallinin Eşiğinde: İşte Beklenen Seviyeler!


Bitcoin fiyatının 52.000 doları aşmasıyla birlikte, yatırımcılar altcoinlerde yeni fırsatlar aramaya başladılar. Chainlink (LINK) ve Solana (SOL), gelecekte büyük bir çıkışın beklenildiği iki altcoin olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Chainlink Fiyat Rallisi

Geçtiğimiz hafta sonu, Chainlink (LINK) fiyatı 20 doların üzerine çıktı. Ancak direnç seviyesindeki satış baskısı nedeniyle bu ivmeyi sürdüremedi. Öte yandan olumlu bir gelişme olarak, LINK fiyatı direnç seviyesine oldukça yakın olan 19,97 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna ek olarak son 24 saatte %6 artış kaydetti.

Son ralli sırasında, LINK fiyatı, ağ aktivitelerindeki artış ve düşen döviz arzıyla desteklenerek 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Chainlink’in son fiyat artışı, zincir üzerindeki üç önemli ölçümden destek alıyor. Aktif Adresler, Günlük Aktif Adresler ve Borsalardaki Arz. Şubat ayı boyunca, Aktif Adresler birden fazla artış yaşadı ve Santiment grafiğinde gösterildiği gibi 2 Şubat’ta 6.493 zirvesine ulaştı.

Chainlink fiyat grafiği

Ayrıca, LINK’in borsalardaki arzı Şubat ayında düşüş gösterdi. Bu bağlamda 2 Şubat’ta 219,51 milyondan Çarşamba günü 211,61 milyona geriledi. Bu ay, LINK arzının %4 oranında azalması, Chainlink tokenı üzerindeki satış baskısını potansiyel olarak azalttı. Bu eğilim, Chainlink için olumlu bir yükseliş beklentisiyle uyumludur.

LINK fiyatının 20 doları üzerine çıkması ve ardından güçlü hacimlerin gelmesi, 25 dolara kadar olan bir yükselişe zemin hazırlayabilir.

Solana SOL Fiyatı Büyük Kırılmayı Bekliyor

Ünlü analist Rekt Capital, Solana için umut verici bir formasyon tespit etti. Bu bağlamda potansiyel bir rallinin devam edeceğine işaret etti. Solana, küçük bir düşüş yaşamadı. Ancak, hızla yukarı yönlü bir ivme kazanarak Yükselen Üçgen formasyonu oluşturdu.

Analiste göre, kırılmanın teyit edilmesi için kritik nokta, Solana’nın üçgenin tepesini destek olarak geri almasıdır. Bu gerçekleşirse, analist muhtemelen 123 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir yükseliş dalgalanması bekliyor. Bu seviyenin ötesinde, SOL fiyatı 140 dolara kadar yükselebilir. Bu gözlem, Solana’nın kripto para piyasasındaki artan iyimserlik etrafında şekillenen fiyat hareketini vurguluyor.

Haber yazıldığı sırada Solana, 50,5 milyar dolar piyasa değeri ile %2,51 artışla 115 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?