Mart 2, 2024

Analiste Göre %229 Sıçrayan Bu Meme Coin’de Yükseliş Devam Edebilir!


Kripto para piyasaları son zamanlarda genel bir yükseliş trendi gösteriyor. Bu yükseliş, birçok dijital varlığın fiyatlarının artmasına ve yatırımcıların ilgisini çekmesine neden oluyor. Bu dönemde, kripto varlıklarına ilişkin yapılan analizler ve tahminler, özellikle dikkat çekici hale geliyor. Bu bağlamda, uzmanlar, piyasadaki genel eğilimlerin yanı sıra belirli varlıkların performansını da inceliyorlar.

Bu trende paralel olarak Bluntz takma adını kullanan bir analist, dogwifhat (WIF) adlı bir meme coin üzerindeki analizlerini güncelledi. Bluntz, meme coin fenomeni içerisinde yer alan dogwifhat’ın uzun zaman dilimlerinde bullish divergence oluşturduğunu ifade etti. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bullish divergence, fiyat grafiklerinde ve teknik göstergelerde görülen bir durumdur. Bir varlığın fiyatı, düşüş eğiliminde olmasına rağmen, bir teknik gösterge yükseliş eğilimi gösterirse, bu pozitif bir sinyal olarak yorumlanabilir. Yani bu terim, teknik analizde fiyat grafiği ile bir gösterge arasındaki uyumsuzluğu ifade eder. Dogwifhat’ın durumunda, varlık fiyatı düşüş eğilimindeyken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi bir gösterge yükseliş eğilimi gösteriyor. Daha detaylı bakacak olursak fiyat lower low’lar (bir önceki dipten daha aşağıda yeni dip) oluştururken, RSI higher low’lar (bir önceki dipten daha yukarıda yeni dip) oluşturuyor. Bu, piyasada potansiyel bir dönüşün işareti olabilir.

Popüler meme coin fiyatı yükselişe geçebilir

WIF, 24 Şubat’ta kaydedilen 0,289 dolardan yaklaşık %229 artışla 0,952 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto analisti popüler altcoin Solana’nın (SOL) da fiyatını inceledi. Bluntz’a göre, katman 1 altcoin’i bir saatlik zaman diliminde yükseliş eğilimi oluşturduktan sonra Bitcoin (BTC) karşısında potansiyel olarak dibe ulaşmış görünüyor.

Solana fiyatının Bitcoin karşısındaki durumu

Üç günlük fiyat grafiğinde ise, Solana/Bitcoin çiftinin “çok kötü bir fitil” oluşturduğunu söyledi. Bu fitil, fiyatın en düşük seviyeden önemli ölçüde geri çekilip çok daha yüksek bir fiyatta kapanış yaptığını ve dolayısıyla mumun alt kısmında ince bir çizgi oluştuğunu gösteren bir mumdur.

Kripto para analisti SOL fiyatını değerlendirdi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?