Ekim 3, 2023

Analiste Göre Bu Seviye Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek: Büyük Karar Anı!


Tanınmış bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) için dikkat çekici Bir tahminde bulundu. Kripto analisti Kevin Svenson, analizi için 2021 yılına kadar gitti ve fiyat grafiğini daha geniş bir açıdan inceledi. İşte detaylar.

Kripto analisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) 2021’deki önemli bir destek seviyesine sahip olduğuna dikkat çekti. Söz konusu seviye yaklaşık 29.000 ila 32.000 dolar arasına tekabül ediyor. Ancak bu seviye şu anda destek değil aksine direnç olarak hareket ediyor. Svenson’a göre Bitcoin bu seviyeyi yeniden desteğe çevirdiğinde, büyük bir boğa koşusu başlatabilir:

“Bir sonraki en önemli değişiklik, 2021’de destek görevi gören bu bölgenin (29.000 ila 32.000 dolar arası) üzerine çıkmak ve yeni destek seviyesi olarak onaylamak olacak. Bunu başardığımızda sıra süper yükselişe geçmenin zamanıdır. Yani o zamana kadar hâlâ gri bir alan. (…)

Ancak bunu yeni desteğe dönüştürdüğümüzde, işte o zaman piyasaya yeniden son derece güveneceğim. İşte o zaman tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir trendin gerçekleşmesini bekleyebilirim çünkü bu aralığın üzerine çıktığımızda oyun başlayacak.”

Ancak analist, piyasa ivmesinin beklediğinden daha aşağıda bir düşüş yaşaması durumunda Bitcoin’in (BTC) düşüş eğilimi gösterebileceği konusunda uyarıyor.

“Piyasa şu anda yönsüz. Aslında çok fazla bir trend yok. Hiçbir eğilim yok. Yan tarafa gidiyoruz. Aslında trendimizi kırdık. Bir süreliğine fiyat hareketinin her geri çekilmeden sonra yükseleceğini tahmin etmek oldukça kolaydı, ancak şimdi trend çizgisini kırdık. Bu, duyguyu zedeleyen bir şeydir ve ivme eksikliğine ve ilgi eksikliğine neden olabilir. Peki burada Bitcoin için neler mümkün?

Bitcoin’de (BTC) bir sıçrama görürsek ve piyasanın ilgi seviyesi olan 30.000 dolar seviyesine ulaşırsak ve dirençle karşılaşırsak ve lower high (bir sonraki zirveden daha aşağıda yeni zirve) oluşursa, bu model ivmede bir düşüşe işaret eder. (…) Bu şu anda bir olasılık ve hisse senedi piyasasında daha fazla düşüş spekülasyonu alırsak bu gerçekleşebilir.”

Bitcoin, basın zamanında 27.308 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?