Ağustos 29, 2023

Analiste Göre Bu Gelişme Bitcoin’de Boğa Piyasasını Başlatabilir!


Kripto analisti Benjamin Cowen, ABD Federal Rezervinin bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa piyasasının ne zaman başlayacağına karar vermede önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Cowen, 786.000 YouTube abonesine BTC’nin şu anda karışık göstergeler gösterdiğini söyledi. Bitcoin, son zamanlarda oldukça değişken bir performans sergiledi. Fiyatındaki dalgalanmalar ve piyasa katılımcılarının belirsizliği, analistleri farklı sonuçlara götürmektedir. Cowen, Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini ve temel göstergeleri inceleyerek bu çelişkili görünümü değerlendirmeye çalışmaktadır.

Cowen’a göre, bazı ölçümler en iyi kripto varlığının zaten dibe vurduğunu, diğerleri ise daha da düşmesi gerektiğini gösteriyor.

“Açık fikirli olmalısınız. Çift dip mi, higher low (bir önceki dipten daha yukarıda yeni dip) mi, yoksa lower low (bir önceki dipten daha aşağıda yeni dip) mi? Ve bilginiz olsun diye söylüyorum, geçen döngüyü hatırlayın, higher low’dı… Ondan önceki döngü ise çift dipti. Bu döngüde olan ne?

Geçen döngüde higher low yaşandı, ancak unutmayın, durgunluk gerçekten kısa sürdü çünkü fed 6 trilyon dolar basmıştı. Tekrar ediyorum, Fed’in bu sefer bu kadar hızlı para basacağını düşünmüyorum ve bu nedenle potansiyel olarak lower low riskiyle karşı karşıyayız, ancak bu tamamen Fed’in ne kadar agresif olduğuna bağlı. ‘Daha uzun süre daha yüksek’ (daha uzun bir dönemde daha yüksek faiz oranları) onlar için ne anlama geliyor? Piyasaların zor durumda olduğu bir dönemde bile oranları orada tutmaya istekliler mi?”

Geçen hafta Wyoming, Jackson Hole’da düzenlenen Fed sponsorluğundaki ekonomi politikası sempozyumunda Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyonun hâlâ çok yüksek olduğunu ve merkez bankasının “uygun olması halinde faiz oranlarını daha da artırmaya hazır olduğunu” söyledi.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 26.142 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yer alan kripto varlığı son 24 saat içinde %0,5’ten fazla düşüş yaşadı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?