Eylül 27, 2023

Analiste Göre Bu Altcoin’ler Çakılacak: Azalana Likidite Bu Altcoin’leri Vuracak!


Analist Nicholas Merten, kripto para piyasasının geleceği hakkında önemli bir uyarıda bulunarak, azalan piyasa likiditesinin Cardano (ADA), XRP ve Binance Coin (BNB) gibi önemli kripto paraları daha düşük seviyelere itebileceğini söyledi. Merten’in bu analizi, altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti ve piyasa oyuncularını tedirgin etti.

DataDash sunucusu Nicholas Merten, ilk olarak BNB hakkında bir tahminde bulundu. Nicholas Merten’in değerlendirmesine göre, Binance Coin (BNB) iki uzun vadeli destek seviyesinin altına düşme olasılığı, önemli bir endişe kaynağı olarak görünüyor. Bu düşüş, BNB’nin mevcut değerinden %38’den fazla bir kayba yol açabilir.

Merten’ın radarında olan bir diğer altcoin Ripple Lab’in ödeme platformuyla ilişkili XRP token’ı. Analist XRP’nin %70 oranında çökme potansiyeli taşıdığını iddia etti:

“Sanırım bu, kripto tarihindeki en büyük dağıtım (distribution) modellerinden biri olarak tarihe geçecek…

Fiyat hareketi burada bunu gösteriyor. (…) Buraya gelip bu destek hattını [0,15 dolar seviyesinde] test edene kadar spekülatif bir varlık olarak bile XRP gibi bir şeyi satın almaktan heyecan duymam.”  

Bunların yanında trader, Ethereum’un (ETH) rakibi Cardano’nun, üçlü dip fiyat modelinin şekillenememesinin ardından mevcut değerinden %37’den fazla düşeceğini öngörüyor.

“ADA/USD’ye bir bakın. Pek çok insan Cardano’nun burada üçlü dip yapma potansiyeli konusunda gerçekten heyecanlı. Ama size söylemeliyim ki, burada zamanla tutarlı bir direncin, geçmişe kıyasla burada daha zayıf göreceli zirvelerin nasıl olduğuna dikkat edin. Bunun daha da aşağılara ineceğini düşünüyorum. Bunun 0,15 dolara düşeceğini düşünüyorum.

Hangi projelerin iyi ya da kötü olduğunu tartışmak için burada değilim. Günün sonunda, her iki yön ve fiyat için ivmeyi belirleyecek olan şey belirleyecek temel şey, kripto para birimleri de dahil olmak üzere finansal varlıkların geniş fiyat performansı olan likiditedir ve likidite toparlanmaya başlamadıkça, ADA muhtemelen daha düşük olacaktır.”  

Son olarak trader, lider altcoin Ethereum’un destek olarak 2.000 doları koruyamamasının ardından Nisan 2023’ten bu yana düşüş döngüsünde sıkışıp kaldığını dile getirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?