Analiste Göre Bu Altcoin Henüz Dibe Ulaşmadı: Önce Yükselecek Sonra Düşecek!


Kripto para piyasaları, sürekli olarak değişen ve dalgalanan doğasıyla bilinir. Bu hareketlilik, yatırımcılar için büyük fırsatlar sunarken aynı zamanda büyük riskler de barındırır. Son zamanlarda, Altcoin Sherpa ismiyle tanınmış bir kripto stratejisti, dogwifhat (WIF) adlı popüler bir altcoin projesinin geleceği konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Altcoin Sherpa’nın analizine göre, WIF şu anda genel olarak olumlu bir eğilim gösterse de, dip seviyesine henüz ulaşmamış olabilir. Analist, projenin kısa vadeli potansiyelini değerlendirirken, yakın zamanda güçlü bir geri çekilme ve daha düşük seviyelerin beklenmesi gerektiğini vurguladı. Bu tür durumlar genellikle teknik analiz ve piyasa duyarlılığıyla yakından ilişkilidir ve yatırımcıların stratejilerini buna göre ayarlamalarını gerektirir.

“WIF: genel olarak iyi bir alan, bir sıçrama bekliyorum. Ancak bunun genel olarak dip olduğunu düşünmüyorum. Genel olarak güçlü bir geri çekilme ve daha düşük seviyeler beklenebilir.”

Altcoin Sherpa WIF analizi

Grafik analizine dayanarak yapılan tahminlere göre, WIF’in yakın zamanda 2,50 dolar civarında bir sıçrama yapabileceği öngörülüyor. Ancak bu yükselişin ardından, piyasa dinamiklerine bağlı olarak, 1,26 dolarlık Fibonacci geri çekilme seviyesine kadar düşebileceği öne sürülüyor. Bu tür geri çekilmeler, yatırımcılar için hem risk hem de fırsat yaratırken, piyasa hareketlerine karşı hazırlıklı olmayı gerektirir.

Daha sonra analist, piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’i (BTC) değerlendirdi. Analist günlük grafikte BTC fiyat hareketinin bir işlem aralığının ortasında gezindiğini ve bir trend onayı beklediğini dile getirdi.

“BTC: Grafiklerinizi basit tutun ve rahatlayın. EQ (denge fiyatı) genellikle aktif olarak işlem yapmak isteyeceğiniz nokta değildir, ancak bakalım ne olacak.”

Bitcoin teknik analizi

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte%3.35’lik bir düşüşle 63.721 dolardan işlem görüyor.

Analist ayrıca günümüzün kripto piyasasının, Solana (SOL) dahil olmak üzere altcoin’lerin büyük yükselişlere geçmeden önce daha da düştüğü 2020 sonlarında kripto döngüsüyle karşılaştırılabilir olduğunu öne sürdü.

“Bu konuyu alıntılamaya devam ediyorum çünkü bugünle son derece alakalı olduğunu düşünüyorum. Sanırım şu anda sarı kutuların arasında bir yerdeyiz. Çoğu altcoin’in muhtemelen biraz daha fazla dezavantajı var ve ben daha çok, altcoin’ler hareket etmeye başlamadan önce BTC’nin süper sağlıklı bir durumda olmasını bekliyorum.”

Altcoin piyasası genel analizi

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?