Ağustos 26, 2023

Analiste Göre Bu Altcoin Henüz Dibe Ulaşmadı: Depresyon Aşaması Yolda!


Kripto para piyasası, sıklıkla hızlı ve dalgalı fiyat hareketleriyle tanınırken, Cardano (ADA) gibi önde gelen dijital varlıkların fiyat dalgalanmaları, yatırımcıları ve analistleri düşündürmeye devam ediyor. Son düşüşün ortasında, tanınmış ve saygın bir kıdemli analist olan Benjamin Cowen, ADA’nın fiyat hareketleriyle ilgili belirli endişelerini dile getirdi. Cowen’a göre, ADA şu anda “depresyon aşamasına” girmenin eşiğinde olabilir.

Cowen’ın endişesi, ADA’nın geçmiş fiyat hareketlerine ve teknik analizine dayanıyor. Analistin dile getirdiği depresyon aşaması, altcoin fiyatının mevcut konumunun altına düşmesine neden olabilecek daha fazla düşüş eğilimini anlamına geliyor.

Analist önceki piyasa döngüsüyle paralellikler kurarak, Cardano’nun Mayıs 2020’deki BTC halving etkinliğinden sadece iki ay önce bir fiyat dip noktası yaşadığına dikkat çekti. Bir sonraki halving etkinliğine yaklaşık sekiz ay var. Sonuç olarak analist, döngü ilerledikçe altcoin için mevcut düşüş eğiliminin kötüleşebileceğine inanıyor.

Dahası analist ADA’nın aşağı yönlü gidişatının yeni bir durum olmadığının altını çizerek, varlığın pandeminin başlangıcından önce bile zaten bir düşüş eğiliminde olduğunu hatırlattı.

Sonuçta Cowen, tarihsel eğilime dayanarak mevcut döngünün benzer bir zaman çizelgesini takip etmesi durumunda ADA’nın dibe ulaşması zaman alabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?