Eylül 20, 2023

Analiste Göre Bu Altcoin Diğerlerini Gölgede Bırakacak: Piyasanın Lideri Olabilir!


Önde gelen kripto analisti @BCBacker, Ağustos ayında bir XRP analizi yapmıştı ve altcoin pazarının geri kalanından daha iyi performans gösterdiğini söylemişti. Analist bu analizinde belirlenen ilk hedeflere başarılı bir şekilde ulaştığı için yeni analizi de oldukça dikkat çekti. İşte detaylar.

İlk XRP Analizi

@BCBacker ilk analizinde XRP’nin, tüm altcoin piyasasına kıyasla 200 haftalık hareketli ortalamayı aştığını bildirmişti. Diğer bir ifadeyle DİĞERLERİ/XRPUSD grafiği tarihte ilk kez Ağustos ayında 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düşmüştü. DİĞERLERİ etiketi, Bitcoin hariç en büyük 125 kripto para birimini ifade ediyor. Bu işlem çiftinin 200 haftalık MA’nın altına kırılması, XRP’nin ilk 125 kripto varlıktan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

@BCBacker analisti ironik bir şekilde kripto piyasasının artık dolar değil XRP cinsinden ölçüldüğünü belirtti.

Ancak analist, bir geri çekilme beklediği için 200 haftalık MA’nın altındaki bu düşüşün geçici olacağını da belirtmişti. Ona göre bu geri çekilme haftalar içinde gerçekleşecekti.

İlk analiz, bu geri çekilmenin XRP’deki bir yükselişten önce gerçekleşeceğini ve bunun DİĞERLERİ/XRPUSD çiftinde daha önemli bir düşüşe yol açacağını öne sürdü.

Son Analiz

Blockchain Backer, son analizinde öngörülen geri çekilmenin tamamlandığını bildirdi. Özellikle geri çekilme sırasında DİĞERLERİ/XRPUSD çifti 200 haftalık MA’ya doğru yükseldi ve bu süreçte ilk 125 kripto paranın XRP’den daha iyi performans gösterdi.

Analist, geri çekilmenin tamamlandığını ve XRP’nin piyasanın geri kalanına karşı önemli bir yükseliş düzenlemeye hazır olduğunu vurguladı. Ancak altcoin fiyatı için belirli bir hedef belirtmedi.

Ayrıca Blockchain Backer, TOTAL3/XRPUSD çiftinin de aynı eğilimi gösterdiğine dikkat çekti. TOTAL3 göstergesi, BTC ve ETH hariç en iyi 125 kripto para biriminin piyasa değerini ölçer.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?