Ocak 10, 2024

Analiste Göre Bitcoin’de Yükseliş Daha Yeni Başlıyor! İşte Nedeni

Kripto para piyasası, giderek daha fazla yatırımcının dikkatini çekerken, bu alanda uzmanlaşmış stratejistlerin analizleri de büyük bir önem kazanıyor. Son günlerde, kripto stratejisti Jason Pizzino, Bitcoin’in mevcut yükseliş potansiyelinin hafife alındığına dair bir perspektif sunarak dikkat çekti.

Pizzino, özellikle bazı yatırımcıların, Bitcoin’in uzun vadeli yükselişinin sona erdiğini ve bu döngünün sonunu, Bitcoin borsada işlem gören fonlarının (ETF’ler) olası onaylarıyla ilişkilendirdiklerini belirtiyor. Ancak, analist, bu görüşün Bitcoin’in gerçek değerini anlama konusunda eksik olabileceğini iddia ediyor.

BTC ETF’lerinin onaylanması, kripto piyasalarında bir düzeltmeye yol açsa bile, Pizzino, bu durumun Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinin sona erdiği anlamına gelmeyeceğini vurguluyor. Analistine göre, ETF’lerin onaylanması, uzun vadede daha fazla benimsenmesine yol açabilir.

Pizzino, yatırımcıların sadece kısa vadeli dalgalanmalara odaklanmak yerine, Bitcoin’in temel değerini anlamalarını ve uzun vadeli potansiyelini göz önünde bulundurmalarını öneriyor. Ona göre, kripto paraların evrimi hala devam ediyor ve bu süreçte yaşanan gelişmeler, yatırımcılara uzun vadeli kazanç fırsatları sunabilir.

“Birçok kişi 200.000 dolar ve üzeri fiyat çağrılarla kısa vadede Bitcoin ETF’nin piyasa etkisini büyük ölçüde abartıyor olabilir.

Buna karşın mevcut döngü için potansiyel uzun vadeli fiyat artışını hafife alıyor olabilirler. Yani, Bitcoin ETF bir “söylentiyle al haberle sat” olayı olsa bile, bu döngünün bittiğine inanmak için bir neden yok. Daha yeni başlıyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pizzino ayrıca Bitcoin fiyatının herhangi bir ani geri dönüş sinyali olmadan hala yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor. Kısa vadede Gann’ın destek ve direnç seviyelerini öne sürerek BTC‘nin hala 50.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyor.

“Birçok altcoin, Aralık ayındaki zirvelerden bu yana BTC karşısında değer kaybetmeye devam ediyor ancak genel olarak Eylül/Ekim en düşük seviyelerinden bu yana çok iyi performans gösterdi.

Bu kripto piyasaları şu anda daha ne kadar heyecana dayanabilir? En yüksek beklentim ~52.000 dolar ve en düşük beklentim ~45.000 dolar idi. En düşük seviyeye ulaşıldı ve 48.000 dolara çok yakın. Hala bir düzeltme bekliyor muyum? Evet ama kısa vadede trende karşı savaşmıyorum. Orta/uzun vadeli analizler zamanı gelince gözden geçirilecektir.”

Analiste Göre Bitcoin'de Yükseliş Daha Yeni Başlıyor

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?