Mart 22, 2024

Analiste Göre Bitcoin’de Parabolik Ralli Kapıda: Bu Tarihe Kadar Bekleyin!

Coin Bureau YouTube kanalının bilgi dolu ve etkili sunucusu Guy Turner, kripto para piyasasında heyecan verici bir geleceğe işaret etti. Turner’ın analizlerine göre, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkları için önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş dönemi yaşanabilir.

Turner, kripto para birimlerinin önemli bir artış potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor ve bu artışın muhtemelen dokuz ay içinde gerçekleşebileceğini öngörüyor. Özellikle, Bitcoin’in ve diğer önde gelen kripto varlıklarının yıl sonuna kadar mevcut fiyatlarının önemli ölçüde üzerine çıkabileceğini ve yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebileceğini söylüyor. Bu analiz, Bitcoin için 100.000 dolar seviyelerine yakın yeni zirveler anlamına gelirken, diğer altcoin’ler için de benzer şekilde yüksek fiyat öngörülerini içeriyor. Turner, özellikle “meme coin” olarak bilinen bazı altcoin’lerin de tarihlerinin en yüksek fiyatlarına ulaşabileceğini belirtiyor.

Ayrıca 2025 yılının, kripto para piyasasında fiyatların parabolik bir şekilde artabileceği bir zaman olabileceğine dikkat çekiyor. Analistin bu öngörüsünü destekleyen çeşitli faktörler bulunuyor ve bu faktörlerin bir araya gelmesiyle kripto para piyasasında önemli bir değişim yaşanabileceğini düşünüyor.

Coin Bureau sunucusunun değerlendirmesine göre, 2025 yılında ABD’deki siyasi ve jeopolitik belirsizliklerin azalması muhtemel. Bununla birlikte, Coin Bureau sunucusunun öngörülerinden bir diğeri, merkez bankalarının faiz oranlarını düşürebileceği yönünde.

“ABD’de daha fazla siyasi kesinlik ve belki de buna bağlı olarak jeopolitik kesinlik olacağı gerçeğinin yanı sıra, 2025 yılı geldiğinde çoğu merkez bankasının faiz oranlarını düşürmesi çok muhtemel. Aynı zamanda yasal olarak bilançolarında kripto bulundurmalarına izin verilecek.”

Son olarak Turner’a göre volatilitenin bu kripto piyasası döngüsünü öncekilerden ayırması muhtemel.

“Bizim bakış açımıza göre, kripto piyasasının enflasyon ayarlamalarına bakılmaksızın yukarı yönlü bir sürpriz yapması daha olası görünüyor. Bunun nedeni, bu kripto piyasası döngüsünün, kurumsal sermayenin piyasaya kolayca akabileceği ilk döngü olmasıdır. Muhtemelen şu ana kadar gördüğümüz en büyük döngü olacak. Eninde sonunda bir krizin geleceğini unutmayın. Ve bu gerçekleştiğinde, çıkışlar da aynı derecede büyük olacak.”

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?