Nisan 19, 2024

Analiste Göre Bitcoin Tehlike Bölgesinde – İşte Nedeni!


Popüler kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) piyasasında önemli bir düzeltme döneminin ortasında olduğumuza dair uyarılarda bulundu. Analiste göre, Bitcoin şu anda genellikle halving öncesinde yaşanan bir düzeltme evresi içinde bulunuyor.

Rekt Capital, uzun süredir bu kritik bölge hakkında konuştuğunu ve şu anda piyasanın bu hassas bölgesinde hareket etmekte olduğunu belirtti. Analist, “Bir süredir bu tehlikeli bölge hakkında konuşuyoruz ve o tehlikeli bölgede geri çekilme gördük. Ve aslında bu tehlike bölgesinin tam ortasındayız, yaklaşık bir aydır bu tehlike bölgesindeyiz. Zaten halving öncesi iki geri çekilme gördük.” dedi.

Önceki Bitcoin döngülerine bakıldığında, halving öncesindeki düzeltmelerin genellikle piyasanın yükselişine zemin hazırladığına dikkat çeken analist, “Halving öncesinde ivmenin genellikle kısa bir süreliğine yavaşladığını ve parabolik yükselişe geçilmeden önce geri çekilme yaşandığını görüyoruz. Şu ana kadar her döngüde durum böyle oldu ve muhtemelen bu döngüde de durum böyle olacak.” şeklinde konuştu.

Rekt Capital’ın analizine göre, mevcut Bitcoin düzeltme dönemi, uzun vadeli yatırımcılar için önemli bir alım fırsatı sunabilir. Halving öncesi bu tür düzeltmeler, genellikle piyasanın sağlamlaşması ve yeni bir yükseliş ivmesinin oluşması için bir fırsat olarak görülürken, kısa vadeli yatırımcılar için de dalgalanmalar işlem fırsatları sunabilir.

Öte yandan analist, Bitcoin’in ne zaman dibe ulaşacağı konusunda şunları söyledi:

“%20’lik bir geri çekilmeye yaklaşan her şey Bitcoin için harika çünkü bu genellikle sınırlı bir olumsuzluğun meydana geldiğini görme eğiliminde olduğumuz zamandır ve bu noktada genellikle finansal fırsatlardan önce gelen aşırı korkuyu da görme eğilimindeyiz.

Yani o noktaya yaklaşıyoruz, o geri dönüş noktasına yaklaşıyoruz. Ancak dibin tam olarak nerede olduğunu bilmiyoruz.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 64.955 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?