Mart 11, 2024

Analiste Göre Bitcoin Şu Anda Bir Süper Döngüde Ancak Bir Sorun Var, İşte Nedeni!

Yaygın olarak takip edilen bir ekonomist, Bitcoin ‘in (BTC) şu anda trader’ların ve yatırımcıların genişletilmiş bir boğa piyasasının ortasında olduğu görüşünde.

Alex Krüger, X’te Bitcoin’in şu anda bir süper döngüde olduğunu belirtti. Ek olarak BTC’ye olan talebin altı haneli bir fiyat etiketine giden yolda piyasa arzını ezeceğini ekledi.

Ekonomist, öncü kripto varlığın düşüş sinyalleri vermeye başladığını söylese de, spot piyasa borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) gelen girişlerin bu okumaları geçersiz kılabileceğini ve Bitcoin’i daha yükseklere çıkarabileceğini belirtiyor.

Analist “Bitcoin bir süper döngüde (daha kısa ve sığ düşüşler). Makro hala iyi görünüyor, Kripto piyasaları ısınmış ve coşkulu. ETF girişleri devam edebilir ve her şeye rağmen fiyatları daha da yukarı çekebilir.” şeklinde belirtti.

Krüger ayrıca Bitcoin’in 85.000 dolara kadar yükseleceğini ancak sonrasında %35’lik bir devalüasyona tanık olacağı görüşünde.

Analist “Şöyle bir şey görebiliriz: 85.000 dolar => 55.000 dolar => 120.000 dolar => 85.000 dolar.” şeklinde belirtti.

BTC’nin düzeltici hareketinin zamanlamasına gelince, ekonomist bunun BTC madencilerinin ödüllerinin yarıya indirildiği Nisan 2024 yarılanmasına yakın bir zamanda gerçekleşebileceği görüşünde.

Ekonomist “Yarılanma etrafında büyük bir düzeltme mantıklı. ETH ETF’nin reddedilmesi etrafında daha büyük bir düzeltme mantıklı. Yol ne olursa olsun, yükselişin devamını, yılsonuna kadar daha yüksek fiyatları ve döngü sonuna kadar çok daha yüksek fiyatları beklemek… Örneğin 100.000 dolar gibi yuvarlak sayıların üzerinden geçilmesi gerekiyor.” şeklinde belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdğimiz üzere BTC bu haber yazıldığı sırada 71.300 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?