Mart 10, 2023

Analiste Göre Bitcoin Düşüşü Uzun Vadede İyiye İşaret – İşte Nedeni

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, piyasadaki mevcut stres testinin uzun vadede kripto paralar için daha iyi olabileceğini düşünüyor. Peki neden?

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre, kripto piyasaları kırılmanın eşiğinde. Analiste göre kripto paralar birinci çeyrek bitmeden düşebilir.

“Piyasalar kırılıyor, bu da FED politikasının bir pivotu veya duraklaması etrafındaki tüm destanın hızlı bir U dönüşü göreceği anlamına geliyor.

İki yıllık tahviller şimdiden bir beklenti olarak %5’ten %4.75’e düşüyor. 

Bu arada; varlıklar muhtemelen çeyrek bitmeden önce düşecek.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist bu tahmine rağmen, kripto piyasasının mevcut sarsıntısında büyük bir umut ışığı olduğunu da ekliyor.

“Nihayetinde kripto ve Bitcoin, tüm olumsuz haberlerin devreye girmesiyle birlikte bir stres testinden geçiyor.

Bununla birlikte, bu noktadan sonra, insanlar hükümetlerden ve bankalardan nefret etmeye başlayacakları için kripto yalnızca daha fazla benimsenecek.

Bu kaçınılmaz.” 

Bunların yanında trader, Bitcoin özelinde bazı kritik bazı seviyelere dikkat çekiyor:

“Bitcoin’de takip edeceğim seviyeler: 

– 20.600 dolar ve/veya 21.400 dolar civarında potansiyel short pozisyon. 

– Pozitif ayrışmalar ve/veya HL teyidi dahil 18.100-18.600 dolardan potansiyel long pozisyonlar.”

Bitcoin kripto para analiz

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?