Aralık 4, 2023

Analiste Göre Bitcoin Bu Tarihlerde Adeta Patlama Yaşabilir: İşte Beklenen O Seviyeler!

On-chain analisti PlanB, Bitcoin‘in şu anda BTC’yi çoğu kişinin düşündüğünden daha hızlı bir şekilde yeni zirvelere ulaşabileceğini söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda PlanB, madencilerin ödüllerinin yarıya indirildiği BTC’nin yarılanmalarına dayalı olarak uzun vadeli piyasa döngülerini tahmin etmeyi amaçlayan Bitcoin için stok-akış (S2F) modeli hakkında bir güncelleme sunuyor.

Bir sonraki Bitcoin yarılanması Nisan 2024’te gerçekleşecek.

Analist, yarılanmaya kadar geçecek ay sayısını gösteren ve tarihsel olarak her yarılanmayla aynı zamana denk gelen potansiyel boğa koşuları için zamana dayalı bir gösterge görevi gören renk kodlu noktalar kullanıyor.

Önceki döngülere dayanarak PlanB, 60.000 dolar civarında bir rallinin muhtemel olduğunu söylüyor. Ancak aynı zamanda yarılanmadan sonra 532.000 dolar civarında potansiyel bir fiyat tavanının oyunda olduğunu söylüyor.

“Bu yarılanmalardan sonra Bitcoin fiyatı yükseliyor… Nisan 2024’te yine olmasını beklediğim şey bu. Fiyat 532.000 BTC’deki bu yeni çizgiye doğru hızla yükselecek. Ancak şimdilik, bir sonraki yarılanmaya kadar, tarihsel olarak, bu mavi noktalar gri çizgiye tekrar dokunuyor. 55.000 – 60.000 dolarlık model değerine doğru yavaşça yükselirsek beni şaşırtmaz.”

Bitcoin stok grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PlanB kısa bir süre önce sosyal medya platformu X’teki 1,8 milyon takipçisiyle BTC’nin çoğunluğunun her yarılanmada hangi fiyattan dağıtıldığını gösteren bir grafik paylaştı.

BTC’nin dağıtım aralığının alt ucundan yaklaşık 4 kat daha yüksek bir fiyatla zirveye ulaştığı tarihsel eğilime dayanarak PlanB, kripto kralının önümüzdeki birkaç yıl içinde yarım milyon dolar aralığının üzerine çıkabileceğini söyledi.

Ayrıca, Covid-19 gibi 2021 döngüsünü etkileyen çeşitli makro faktörler nedeniyle bir sonraki boğa koşusunun geçmişte olduğundan daha da patlayıcı olabileceğini söyledi.

“2012 yarılanmasında, çoğu Bitcoin 16 doların altındaydı.
2016 yarılanmasında, çoğu BTC 256-1024 dolar aralığındaydı.
2020 yarılanmasında, çoğu BTC 4.000-16.000 dolar aralığındaydı.
2024 yarılanmasında, çoğu BTC 16.000-65.000 dolar aralığında olacak.

Önümüzdeki dört yıl içinde BTC’lerin çoğu 65.000-524.000 dolar aralığında transfer edilirse hiç şaşırmam.”

bitcoin halving

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?