Mart 25, 2024

Analiste Göre Bitcoin Bu Hafta 70.000 Dolar Olacak! Altcoin’ler İçin Ne Bekleniyor?

Kripto para piyasaları, son zamanlarda konsolidasyon sürecinin belirtilerini gösteriyor ve bu durum Bitcoin’in hareketini yavaşlatıyor gibi görünüyor. Ancak, ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe’nin tahminlerine göre, BTC’nin önümüzdeki hafta 70.000 doları aşabileceği bir döneme girebiliriz. Van de Poppe, çeşitli kripto para piyasalarındaki haftalık mum modellerini dikkatle analiz ederek, belirgin bir konsolidasyon eğilimi tespit etti. Bu analizler, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde önemli bir dönüm noktasının yaklaşmakta olduğunu öne sürüyor.

Van de Poppe’nin iyimser tahminlerinin temelinde güçlü bir piyasa momentumu ve artan yatırımcı güveni yatıyor gibi görünüyor. Piyasadaki belirsizliklerin azalması ve büyük oyuncuların kripto para birimlerine olan ilgisinin devam etmesi, Bitcoin’in değer kazanma potansiyelini artırıyor gibi görünüyor. Bu durum, yatırımcıların ve analistlerin Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketlerine olan güvenini artırıyor.

“Piyasalardaki haftalık mumlara baktığımızda altcoin’lerin çoğunda nispeten dibe ulaşmış gibi görünüyoruz. Ayrıca Bitcoin’in önümüzdeki hafta 70.000 doları test etmesinin muhtemel olduğunu düşünüyorum, buna altcoin piyasalarındaki büyük güç de dahil.”

Görüldüğü üzere Van de Poppe, Bitcoin potansiyel yükselişine dikkat çekerken, odağını altcoin pazarının gücüne kaydırıyor. Altcoin’lerin, Bitcoin fiyatındaki yükseliş ivmesinden faydalanabileceği geniş bir pazar konsolidasyonunun işaretlerini görmekteyiz. Bu durum, altcoin’lerin birikim aşamasından çıkarak daha sağlam bir temele oturduğunu ve 1.125 trilyon doların üzerinde piyasa değerine ulaştığını gösteriyor. Dolayısıyla, önümüzdeki günler kripto para piyasası için oldukça kritik bir dönemi işaret ediyor. Van de Poppe’un yaptığı araştırma, kripto para birimi ekosisteminin olumlu bir resmini çiziyor.

Bununla birlikte önde gelen kripto yatırımcısı Mister Crypto da, Bitcoin’in gidişatına ilişkin yükseliş eğilimini dile getirdi. Twitter/X üzerinden paylaştığı 4 saatlik zaman diliminde alçalan üçgen formasyonunun kırıldığını ortaya koydu. Bu kırılma, Bitcoin’in önümüzdeki hafta direnç seviyesini yeniden test edeceği anlamına geliyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : coin pedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?