Ocak 29, 2023

Analiste Göre Amazon Ortaklığı Bu Altcoin’i %36 Uçurabilir 

Geçen yıl Bitcoin (BTC) boğa piyasasının sonunu başarılı bir şekilde tahmin eden analist, blockchain ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) ve akıllı sözleşme protokolü Avalanche (AVAX) için tahminlerini paylaştı.

Kripto para piyasalarında Pentoshi takma adıyla tanınan analist, 671.300 Twitter takipçisine MATIC’in yükselişe geçtiğini söyledi. Analiste göre altcoin büyük bir direnç alanına doğru hareket ediyor:

“Grafikteki en önemli ve tarihi nokta 1.30 dolar. Bunun bir sonraki büyük harekete odaklanmak için harika bir yer olduğunu düşünün. Üç günlük grafikte bunun üzerinde kapanış yapabilirsek, önceki aralığa gideriz.”

Basın zamanında MATIC 1.14 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistin radarındaki diğer altcoin ise Ethereum (ETH) rakibi AVAX. Kripto stratejistine göre, altcoin şu anda 20 doların üzerinde işlem gördüğü için Avalanche %36’lık bir artışa hazır görünüyor.

“Amazon kripto piyasasına geliyor, AVAX ile ortak oluyor ve ardından bir NFT [non-fungible token] girişimini duyuruyor (ancak Avax ile olup olmadığı onaylanmadı). Hamle yapıyorlar. Bunun fiyatı önümüzdeki ay 28 dolara kadar çıkarabileceğini düşünüyorum.”

Bu ayın başlarında, Amazon’un birden fazla sektörde blockchain benimsenmesini hızlandırmak amacıyla AVAX geliştiricisi Ava Labs ile birlikte çalıştığı bildirildi. Bunların yanında Pentoshi lider altcoin Ethereum’u da inceliyor. Analist, ETH’nin Bitcoin işlem çiftinde (ETH/BTC) bir ralli için hazırlandığını düşünüyor:

“ETH/BTC’nin yakında biraz rahatlayacağını düşünüyorum.”

Pentoshi’nin grafiğine bakıldığında, ETH/BTC için yaklaşık 0.072 BTC’ye (1.677 dolar) bir artış öngörüyor gibi görünüyor. Yazma sırasında, parite 0,068934 BTC (1.605 dolar) seviyesinde yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?