Ocak 30, 2024

Analiste Göre Altcoin’ler Uçuşa Geçecek: Fırsat Yaklaşıyor!


Kripto analisti Jason Pizzino, altcoin’ler hakkında paylaştığı öngörüsüyle dikkatleri üzerine çekti. Pizzino, geçmişte gözlemlenen bir kalıba dayanarak, altcoin’lerin önemli bir değer artışı yaşayabileceğini belirtiyor. Yatırımcıları heyecanlandıran bu öngörü, Pizzino’nun yeni strateji oturumunda ortaya koyduğu bir perspektife dayanıyor.

Pizzino’nun analizine göre, kripto para piyasasının toplam değeri, Bitcoin ve Ethereum’un dışındaki altcoin’lerin önderliğinde bir yükseliş trendine girebilir. Analist, bu durumu, piyasanın daha önce yaşadığı döngülerin benzer bir seyri olarak değerlendiriyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum’un dışındaki projelerin, halving etkinliği sonrasında büyük bir ivme kazanabileceğini vurguluyor.

Nisan ayında planlanan bir sonraki Bitcoin halving etkinliğinde madencilerin ödüllerinin yarıya indirilecek. Bu durum, Bitcoin’in arzının azalmasıyla birlikte genellikle fiyat artışlarına yol açar. Pizzino, bu etkinliğin altcoin’ler üzerinde de olumlu bir etki yaratabileceğini düşünüyor. Geçmişte benzer durumların altcoin’lerin değer kazanmasına neden olduğunu belirten analist, bu sefer de aynı senaryonun tekrarlanabileceğini ifade ediyor.

“Döngünün en düşük seviyesi olan Aralık 2022’den yaklaşık 23 ay sonrası, bizi Kasım 2024’e getirir. 

Bilin bakalım ne olacak? Yıl sonunda kaç şey doruğa ulaşacak? Önümüzde seçim var. Zaman dilimleri açısından bizi patlayıcı bir eylem görebileceğimiz noktaya getiren her türlü şeye sahibiz. İşte şimdi en büyük fırsatlar kendilerini gösteriyor. Kriptolar, altcoin’ler, Bitcoin – bence burada bazı harika fırsatlar var…

Şu anda halving etkinliğine üç ay, yani kabaca iki buçuk ay uzaktayız. En son halving’de, halving’e yaklaşık üç ay kala bir dönüm noktası yaşadık. Yani Şubat ayının zirvesini gördük (belki bu sefer Ocak ayının zirvesini görebiliriz) bir buçuk ay geri çekildi ve ardından piyasa yeniden halving’e doğru yükselmeye başladı. Yani belki covid gibi bir çöküş yaşamamamız dışında aynı şey bizde de var…

Burada bir tür düzeltme göreceğimizden şüpheleniyorum. Ancak bu seferki, geçen sefer yaşadıklarımıza ve covid düşüşünden önceki zamana göre biraz daha yüzeysel olacak gibi görünüyor.”

Analiste Göre Altcoin'ler Uçuşa Geçecek

Analist ayrıca Bitcoin’in bu döngüde 30.000 doların altına düşmeyeceğini ancak 30.000 doların ortalarına kadar düzeltme yapabileceğini öngörüyor.

“Şu anda bulunduğumuz bu dönemde, fiyatların 30.000 dolar civarına düşeceğini sanmıyorum, bu senaryoda herhangi bir likidite ani çöküşü hariç tutuyoruz…

Şu anda bulunduğumuz duruma göre en iyi senaryonun muhtemelen 30.000 doların ortalarında bir yerde olacağını düşünüyorum… Bu noktada açgözlü olmayın çünkü bu, Bitcoin’inizi ve yolunuza çıkan dejenere 50x altcoin’lerinizi toplamak için en iyi fırsatlardan biridir. Bu modelin önceki döngüde de devam ettiğini gördük.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?