Şubat 13, 2024

Analist Yükselişe Geçecek Altcoin’leri Açıkladı: Ralli Zamanı!

Kripto para piyasalarında uzmanlaşmış bir stratejist olan ve “Inmortal” takma adıyla tanınan analist, Ethereum’un uzun bir birikim döneminden sonra artık yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti.

Son birkaç ay boyunca Ethereum, 2.000 doların altındaki seviyelerde işlem görmüş ve bu durum piyasada bir belirsizlik ve endişe atmosferi yaratmıştı. Ancak, Inmortal’a göre, Ethereum son zamanlarda bu düşük seviyelerde sağlam bir destek buldu ve güçlü bir şekilde yukarı yönlü bir ivme kazandı. Inmortal’a göre, bu durum Ethereum’un ayı piyasasından çıkıp yükseliş trendine girdiğine işaret ediyor. İşte analistin değerlendirmesi:

“Uyan tatlım, ayı piyasası birikim dönemi bitti.”  

Ethereum’un uzun bir birikim döneminden sonra yükseliş trendine girmesi, kripto para piyasalarında genellikle yatırımcılar arasında bir iyimserlik yaratır. Ethereum’un bu ivme kazanışı, genellikle diğer kripto paraların da benzer bir yükseliş trendi göstermesine neden olabilir.

Ethereum, son 24 saatte %7’den fazla artışla 2.668 dolardan işlem görüyor.

Bunların yanında analist iki popüler altcoin Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) arasında bir fiyat korelasyonu olduğunu iddia ediyor. Inmortal her iki altcoin için de yükseliş beklentisini ifade ediyor.

“SOL yükselirse AVAX da onu takip edecektir.” 

Analistin yükseliş beklediği bir diğer altcoin de Beam (BEAM). Analist, BEAM’in 0,0170 dolar civarındaki bir işlem aralığının dibinden sıçradıktan sonra yükseliş eğiliminde olduğunu öne sürüyor.

Son olarak analist lider kripto para Bitcoin içinde değerlendirmelerini paylaştı. Inmortal, kenarda oturan kurumsal yatırımcıların kripto pazarına girmesiyle Bitcoin’in (BTC) büyük bir yükselişe geçeceğini tahmin ediyor.

“Kriptoda yeni katılımcı yok ve 48.000 dolardayız, tüyler ürpertici. 2021’de olduğu gibi kitlelerin geldiğini hayal edin. Yakında çok daha yükseğe çıkacağız.”

Bitcoin, son 24 saatte %4’ten fazla artışla 49.932 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?