Eylül 20, 2023

Analist XRP Potansiyel Katalizörleri Tartıştı: Yükseliş için İki Senaryo!


Önemli bir düşüşle sonuçlanan bir durgunluk döneminin ardından kripto para piyasasının çoğunluğunun yukarı yönlü bir hamle yapmaya başladı. XRP token de bu hamleyi yapan varlıklardan yalnızca biri. Piyasadaki analistler ise fiyatın daha da yüksek seviyelere ulaşabileceği birkaç farklı senaryo tahmin ediyor.

Cryptoinsightuk, 19 Eylül’de paylaştığı bir analizde, sonuçlarına bağlı olarak XRP tokeninin fiyatı için katalizör görevi görebilecek – olumlu veya olumsuz – yaklaşan birkaç olayı ve etkiyi belirledi.

Bu iki etkinlikten ilki, blockchain şirketi Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada Yargıç Analisa Torres’in, düzenleyicinin temyiz talebiyle ilgili olarak analistin her an gerçekleşebileceğini söylediği kararın kendisi.

İkincisi ise, şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Brad Garlinghouse tarafından duyurulduğu üzere, SEC’e karşı açılan ve bugüne kadar şirkete 100 milyon dolardan fazlaya mal olan davada bir zafer kazanılması beklentisiyle Ripple’ın 29 Eylül’de New York’ta gerçekleştireceği büyük kutlama partisi.

Analist son olarak, Bitcoin’in (BTC) çoktan yükselmeye başlamış olabileceğini ve “tüm tekneleri kaldıran gelgit” olarak, varlığın “XRP için bir patlamayı katalize edebileceği” bir değişiklik olduğunu vurguladı.

Aynı zamanda Cryptoinsightuk, XRP’nin henüz hiçbir şeyi kırmadığını ve göreceli güç endeksi (RSI) “son iki aşırı satım dokunuşundan daha yüksek bir düşük oluşturduğundan”, bu uzmanın Ağustos ayında geri çağırdığı alanda 0,47 seviyesinin üzerinde tutarak hala bir dip aradığını vurguladı.

Analist bu durumun günlük zaman diliminde hareketli ortalamalar üzerindeki bir mücadele olduğu için bir tür momentum değişikliği olabilir. Ancak genel tabloya baktığımıda “destek” olarak tanımlanan bir seviyenin 17 Ağustos’ta büyük likidasyonlar kaydetmesi nedeniyle bir tür dirence dönüştüğünü belirtti.

Ayrıca uzman, “‘Boşluk’ etiketli alanların kısa vadeli yatırımcıların kâr elde etmek isteyebileceğini düşündüğüm yerler / potansiyel direnç alanları” olduğunu ve “Destek” bölgesinin üzerine çıkmanın kaçınılmaz olarak “Direnç” alanına doğru yol alacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?