Analist: XRP Fiyatı Düşüşe ve 0.45 Dolar’a Gerilemeye Hazır!

Ripple tarafından geliştirilen XRP coin, hem XRP fiyat hareketleri hem de yaklaşan Spark airdrop’u nedeniyle Aralık ayının başından beri ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz 2-3 seansta ise Bitcoin, Ethereum düşüş hareketleri yaşadı. XRP fiyatı, yeni bir düşüşe başlamadan önce 0.6059 dolar’a yakın bir yükseliş gösterdi.

Basın anında XRP fiyatı, piyasalarındaki zayıflık işaretini gösteriyor. Günlük grafiğe bakıldığında, XRP %2.91 değer kaybetti, düşüş hareketi devam ederse durum kötüleşebilir.

Başlıca destek seviyeleri 0.55 dolar, 0.542 dolar ve 0.52 dolar olarak karşımıza çıkıyor.  0.542 dolarlık desteğin altındaki harekette olumsuz bir kırılma olmazsa, XRP makul bir yükseliş başlatabilir. Yukarı yönde ilk direnç, 0.565 dolar seviyesine yakın. İlk büyük direnç ise 0.572 dolar seviyesine yakın. Yükseliş durumunda sonraki ana direnç 0.58 dolar seviyesinde ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşuyor. 0.58 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede 0.60 dolar ve 0.612 dolar seviyelerine doğru güçlü bir artış başlatabilir.

Azalan Kanala Girdi

Vince Prince tarafından yapılan XRP fiyat analizi, kripto para biriminin bir azalana kanala girdikten sonra 0.45 dolar seviyesine ulaşacağını gösteriyor. Analize göre fiyat, 0.6 dolarlık direnci test ettikten sonra 0.56 ile 0.58 dolar arasında kalıyor. XRP aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere mavi ile işaretlenmiş olan bu büyük azalan kanal oluşumu içinde işlem görüyor. Burada fiyat dalgalı bir hareketle Kasım ayının sonundan itibaren düşüyor gibi görünüyor.

Analist, fiyat azalan kanalda düşerken bu dalga modelinin devam etmesini bekliyor. Ripple için bir sonraki hedef, kripto analistinin belirttiği gibi 0.4585 dolar. Grafiğe göre fiyat, kanalın tepesine ulaşana ve alt destek seviyesinin yakınında kanalın altındaki 0.45 dolar’a gerileyene kadar düşüş eğilimi gösteriyor. Sonrasında ise yukarıya doğru son bir çıkış kurulumunu takiben, sıçramanın XRP’yi kanal boyunca yükseltmesi bekleniyor. Bu kırılma, Ripple’ın 0.62 dolar seviyesine ulaşmasına izin verebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.