Analist Willy Woo’dan Bitcoin Tahmini! Kripto Tarihi Tekrar Edebilir Mi?

0

Büyük bir takipçi kitlesine sahip on-chain veri analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının mevcut piyasa döngüsünün 2013 BTC boğa koşusuna benzemesini beklememeleri gerektiğini söyledi.

“What Bitcoin Did” programının yeni bir bölümünde Woo, yatırımcıların mevcut durumu analiz etmek için geçmiş boğa koşularına çok fazla bakmaları sebebiyle kripto alanının bir “döngü baskısına” sahip olduğunu söylüyor.

Woo’ya göre, bazı trader’lar, önde gelen kripto para biriminin 2013’te yeni zirvelere ulaşmadan önce yaklaşık %80 düştüğü döngü ortası çöküşüne benzer bir şey yaşamasını bekleyebilir.

“Bu döngü baskısına sahibiz. İnsanlar şimdi 2013’ü döngüye sokmuş durumdalar, çünkü boğa piyasasında büyük bir çöküş var. Sanırım artık herkes bunun hala bir boğa piyasası olduğu konusunda hemfikir ve şimdi 2013’e geri dönüyoruz… 

Bunun olmayacağını düşünmeye başlıyorum. Aslında bunun [mevcut piyasanın] hiçbir şeye benzemeyen olmasından yanayım. Bence bu yılın sonunu atlatacağız ve önceki döngülerde gördüğümüz gibi tam gelişmiş bir ayı piyasasına girmeme olasılığı oldukça yüksek.” 

Yakından takip edilen analiste göre, Bitcoin’in daha az dramatik zirveler ve daha kısa ayı trendleri ile rastgele bir yükseliş yaşaması daha olası.

“Bence bu şey arz ve talep arasında çılgınca bir gezinti yapacak ve Halving etkisi daha az olacak. Belki de Michael Saylor haklı: zirve yok. Sadece dolaşmaya ve keşfetmeye devam ediyor. Az önce hissettiğimiz şeyler olabilir, mini ayı piyasaları.” 

Haziran ayında, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in fiyatını artırabileceğine inandığı bir dizi katalizörü dile getirmişti.

Bitcoin’in şu anki durumuna gelince, Woo, BTC’nin 50.000-60.000 dolar aralığına meydan okumaya başlamadan önce kırılması gereken kilit alan olarak 42.000 dolar seviyesine dikkat çekti.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin 41.728 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın