Analist Willy Woo, Bitcoin Arzının Dağılımı Yorumladı: Yükseliş İşaretleri Gösteriyor!

0

Önde gelen on-chain analist Willy Woo, dikkat çeken bir veri sayesinde BTC piyasasının büyük ölçüde yükselişte olduğu sonucuna varıyor.

Yeni bir tweet fırtınasında Woo, 723.300 takipçisine Bitcoin’de muazzam bir dağıtım aşamasının gerçekleştiğini bildirdi.

“Bitcoin, coin’leri eşit olarak dağıtmaya devam ediyor. Halka açık ve perakende kuruluşlar, balinalar kontrollerini azaltırken arz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya devam ediyor.”

Woo’ya göre, BTC arzının eşit dağılımı, ademi merkeziyetçiliği (merkeziyetsizlik) desteklediği için Bitcoin’in uzun vadeli sağlığı için iyi bir gelişme.

“Arzın merkezileştirilmesi nedeniyle altın standardının parasal bir standart olarak başarısız olduğunu unutmayın.” 

Ünlü analist ayrıca, perakende trader’larin veya 10 BTC’den daha azına sahip olan kuruluşların Bitcoin boğa piyasasının mevcut aşamasına güç verdiğini vurguluyor.

“Perakende, makro döngüleri yönlendirir. Perakende satoshi’lerini şu anda yaptıkları gibi artan bir oranda biriktirdiğinden, boğa piyasasının ortasında olduğumuzu söyleyen temel ilkedir. Tekrar ediyorum, bir boğa piyasasının ortasında. Trader’lar iki ay önce bu veriler gösterildiğinde inanamamışlardı.”

Ek olarak Woo, balinaların veya en az 1.000 BTC tutan varlıkların da önde gelen kripto para birimini satın almaya devam ettiğini söylüyor.

“Balinalar şu anda coin’lerin ucuz olduğunu düşünüyor. Balinalar fırsatçıdır. Paralarını kazanmış olarak her boğa piyasasında satış yapan on yıllık bir çeşitlendirme planındalar. Ancak şu an olduğu gibi önlerinde güçlü bir ralli gördüklerinde satın alma fırsatını değerlendiriyorlar.”

Son olarak Woo, kamu şirketlerinin de Bitcoin biriktirmenin ortasında olduğunu ve kripto borsalarındaki BTC arzının azalmaya devam ettiğini belirtiyor.

“Halka açık tutulan coin’ler yükseliş gösteriyor. Şirketler uzun vadeli yatırımcılardır. Artıyorlar. Uzun vadeli alıcılar devreye girdikçe borsalardaki spekülatif stoklar tükeniyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın