Analist Uyardı: Ethereum’da Takip Edilmesi Gereken Seviye!

0
170

Ethereum ve tüm kripto para birimi piyasası son günlerde ivme kaybetti, geçen hafta piyasada görülen keskin hareket, Bitcoin’in 11.000 dolar’lık bölgeye ulaşmasının ardından gücünü kaybetti. Kısa süre önce 380 doların üzerine çıkabilen Ethereum, sonrasında bu seviyenin altına düştü ve şu an belirsiz bir görünüm içerisinde yer alıyor.

Son birkaç gündeki zayıf fiyat hareketine rağmen, bir analist fiyatta yakın zamanda gerçekleşebilecek bir yükseliş bekliyor. 375 dolarlık desteğin dirence dönüşme potansiyeline işaret ederek 420 dolara doğru bir hareketin yakın zamanda gerçekleşebileceğini belirtti.

Ethereum, şu an 375 dolar’lık fiyat seviyesinin biraz altında işlem görüyor. Dün de yaklaşık bu seviyedeydi ve boğalar yakın zamanda daha önce 380 dolar’dan aldığı desteği kaybetti. 380 doların altına düşüş, kripto para birimi için uzun zamandır çok önemli bir seviye olduğu için teknik anlamda oldukça önemliydi.

Bitcoin şu anda borsadaki düşüşün yarattığı rüzgarları atlatmaya çalıştığı için bir sonraki trendin ne yönlü olacağı muhtemelen Bitcoin’e bağlı olacaktır.

Söz konusu analize gelecek olursak, Farmer Bluntz isimli analist, Ethereum’un mevcut teknik görünümü hakkındaki düşüncelerini paylaşırken, yakın vadede 420 dolara kadar bir hareket gelebileceğini söyledi. ETH’nin şu anda 375 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını ve bunun da onu yükseltebileceğini belirtiyor. Yani önemli direnç seviyesini desteğe dönüştürme potansiyeli göz önüne alınıyor.

Son olarak Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün içinde hareket edeceği yer, Ethereum gibi altcoin’lerin bir sonraki trend de nereye gideceğine dair ciddi bilgiler sağlamalıdır. BTC 11.000 dolar’ın altına düşerse, ETH için ciddi sonuçları olabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın