Ocak 13, 2023

Analist Uyardı: Bu Altcoin %35 Oranında Düşebilir


Popüler kripto para tarader’larından Jason Pizzino, Ethereum’un (ETH) bu hafta mütevazı bir ralli yaşadıktan sonra ağır bir düzeltmeye girebileceği konusunda uyardı.

Pizzino yeni paylaştığı bir videoda, 279.000 YouTube abonesine, bu hafta kayda değer bir yükseliş yaşayan lider altcoin Ethereum’da ayı piyasası düşüş trendinin bozulmadan kaldığını söyledi.

“Log ölçeğinde ayı piyasası düşüş trendini henüz kırmadık, burada 1.700 dolar ve 2.000 dolar civarındaki aylık swing zirvelerini geçmedik. Dolayısıyla, ETH için hala önemli miktarda direnç var.”

Ethereum, basın zamanında 1.400 dolardan işlem görüyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ETH bu hafta önemli bir yükseliş yaşadı. Buna rağmen Pizzino, doların değer kazanmasıyla birlikte Bitcoin (BTC) ve diğer riskli varlıkların düşüş eğilimi göstermesi durumunda ETH için işlerin değişebileceğini söylüyor.

“Bitcoin düşüşe geçerse ve S&P [hisse senedi endeksi] düşmeye başlarsa, dolar endeksi yükselmeye başlar ve bu emtialar üzerinde baskı oluşturur ve tabii ki bu riskli varlıklar da darbe alır, o zaman belki biz de Ethereum’un devrildiğini görmeye başlarız.” 

Analiste göre Ethereum, kritik destek seviyeleri kaybedilirse en son Aralık 2020’de kaydedilen düşük seviyelere ulaşabilir.

“Bunlar iki kilit alan olacak – 1.080 dolar, bu seviyeyi takip edin ve ardından 880 doları izleyin. Bu seviyeler kırılmaya başlarsa, muhtemelen bu belirli bölgeyi [700 ila 900 dolar arası] test edeceğiz ve bu, çok daha ucuz ETH fiyatlarına yol açabilir. […] 

Uzun bir yol, belki de olmaz. Ancak burada Ethereum için izlenmesi gereken kilit alanlar bunlar.”

Analistin lider altcoin için ortaya koyduğu 900 dolarlık fiyat hedefi %35’lik bir düşüş potansiyelini temsil ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?