Analist Tone Vays’tan Bitcoin (BTC) İçin Dikkat Çeken Açıklamalar!

0

Kripto para dünyasında uzun süredir ticaret yapan Tone Vays, yayınladığı yeni videosunda Bitcoin hakkında konuştu. Kripto para dünyasının en güçlü üyesi Bitcoin’in “zayıflama sinyalleri” gösterdiğini belirten Vays, Bitcoin yatırımcılarını uyardı. İşte uzman tüccarın BTC yorumları.

YouTube aracılığıyla “strateji” videoları yayınlayan ünlü tüccar Tone Vays, yeni yayınladığı bir videoda yükseliş eğilimi gösteren Bitcoin’in artık belirli seviyelerde bir düşüş sinyali gösterdiğini belirtti.

“Fakat dört saatlik zaman dilinimindeki osilatörleri (trend değişimini işaret edebilecek gecikmeli göstergeler) sevmiyorum ve bir MRI (momentum tersine çevirme göstergesi) geliyor gibi gözüküyor. Yani bu aşamada gerçekten de dikkatli olmalısınız. Normalde fiyatlar yükselirken düşüş eğilimi gösteren ayı sinyalleri almazsınız. Bu çok nadir görülen bir olay. Eğer hacminiz çok kötü bir düşüş gösterirse olacak olan şey budur.”

Vays, birikim ve kâr alma dönemlerini belirlemek için hacmi izleyen teknik bir osilatör olan Chaikin para akışı (CMF) göstergesine atıfta bulunuyor. Tüccarın kullandığı bu grafiğe göre, CMF sıfır çizgisinin altında seyrediyor ve bu da coinin piyasada zayıflık gösterdiğini temsil ediyor.

Günlük zaman dilimini de inceleyen Vays, Bitcoin’in yükseliş yaşarken bir yandan da hacminin daraldığına dikkat çekti.

“19 Mayıs’taki büyük artıştan bu yana hacmin genel olarak düşüş gösterdiğini görebilirsiniz. Bu sadece genel bir eğilimdir. Her zirve (peak) düşüktür. Bu harika bir şey değil. Bu, gerçekten görmek isteyeceğiniz bir şey değil.”

Vays’e göre Bitcoin kısa vadede en yüksek seviyesine ulaşmadan önce bir geri çekilme yaşayacak.

“Tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıktan sonra başka bir dip satın alımı bekliyorum. Ve sonra, 50.000 dolarlık alanın düşük seviyelerine bir geri çekilme olacağına inanıyorum. Bu şimdi mi olacak? Hiç bir fikrim yok. Ama biraz yükselmeye devam ediyoruz. Hala biraz daha yer olduğunu düşünüyorum ama sonra yıl sonundaki büyük yükselişten önce bir geri çekilme olacağını düşünüyorum.”,

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın