Analist Tom Lee’den Lider Bitcoin (BTC) İçin Dikkat Çekici 2021 Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında iddialı tahminler yapan Fundstart Global Advisors’ın kurucularından ve analistlerin olan Tom Lee, Bitcoin fiyatının 29.000 dolar seviyelerine yükselmesinden sonra 2021 yılının 2017 yılı gibi olacağını ve gerçek rallinin 2021’de başlayacağını dile getirdi.

Asıl Yükseliş 2021 Yılında

Lee, BTC/USD işlem çiftinin 2016 yılı sonlarına doğru rekor seviyelere geldiğini ancak herkesin beklemiş olduğu rekor seviyenin 2017 yılında geldiğini belirtti. Lee, 2021 yılında Bitcoin fiyatının %300’den fazla yükselmesini beklediğini dile getirdi. Ayrıca Tom Lee, zayıflamış olan ABD dolarının Bitcoin ile ilgili çok önemli bir gelişme olduğunu dile getirerek, lider kripto para biriminin ABD doları yerini alabileceğini iddia etti.

CNBC sunucu olan Brian Kelly konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu, ABD dolarının sürekli olarak basılmasının dolara olan güveni azaltabileceğini dile getirdi. Bitcoin fiyatının bu tip durumlar için tasarlandığını söyleyen Kelly, hiçbir merkez bankası güçlü bir para birimi istemediğini ve Bitcoin’in tam bu orantıda güçlü bir para birimi üstlendiğini belirtti.

BTC 30.000 Dolar Seviyelerini Görecek

Lider kripto para birimi Bitcoin tüm zamanlarının en yüksek seviyesi 29.300 dolar’ı gördü. Bitcoin vadelilerinin fiyatı ise 29.700 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterdi. Bitcoin fiyatı hakkında JP Morgan gibi büyük firmalar yaptığı açıklamanın ardından BTC fiyatında ciddi bir artış yaşandı. JPMorgan yetkilileri Bitcoin’in 2021 yılında altın muamelesi görebileceğini dile getirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2020 yılı performansı incelendiğinde yılın başından beri %227 artış yaşadığı, altının ise %27 artış ile ikinci sıraya yerleştiği görülüyor. Bu sene yaşanan koronavirüs krizi sonrası büyük bir yükseliş yakalayan altın uzun vadede Bitcoin’e yükseliş trendini kaptırdı ve Bitcoin’in rekorunu egale etmeyi başardı. Üçüncü sırada ise %20 oranla tahvil yatırımı, dördüncü sırada %16 ile nakit, beşinci sırada ise %15 ile menkul kıymetler yer almakta.

Borsalar Düşüşe Geçebilir

Tom Lee, Bitcoin fiyatında ciddi bir yükseliş beklediğini dile getirirken aynı zamanda büyük bir düşüş yaşamasını beklediği piyasayı da açıkladı. Lee’nin düşüncesine göre çok yakında borsalarda sert bir düşüş yaşanabilir ve fiyat tüm zamanların rekorunda ciddi bir derece aşağılara çekilebilir. Lee, borsalardaki düşüşün kısa vadede de olsa Bitcoin fiyatında da etki oluşturabileceğini belirterek uyarıda bulundu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.