Şubat 6, 2024

Analist Tarih Verdi: Bu Altcoin %1767’lik Ralliye Hazırlanıyor!


Cardano (ADA), kripto para piyasasında oldukça önemli bir konuma sahip olan bir dijital varlık olarak dikkat çekiyor. 2024 yılının başından bu yana gösterdiği sınırlı performans, birçok yatırımcının endişe duymasına neden olmuş olabilir; ancak, topluluktaki birçok kişi hala ADA’nın geleceğine dair iyimserliğini koruyor. Bu iyimserlik özellikle, kripto analisti Ali Martinez’in (@ali_charts) dikkat çekici gözlemleriyle pekişiyor.

Analist Ali Martinez, Cardano’nun (ADA) %1.767’lik bir kazanç elde edebileceğini belirtiyor. Güvenin temeli ise, ADA’nın geçmiş boğa dönemi dinamiklerini yansıtan mum çubuğu desenleri.

Martinez’in dikkat çektiği nokta, ADA’nın geçmiş performansıyla paralellikler kurması. Özellikle, ADA’nın 2020 sonundaki ve şu anki konsolidasyon dönemleri arasında benzerlikler olduğunu belirtiyor. ADA’nın geçmiş birikim dönemlerinde 805 gün geçirdiği ve bu süre zarfında 0,034 ila 0,08 dolar arasında işlem gördüğü tespit edildi. Bu dönemlerde, Cardano’nun uzun bir konsolidasyon sürecinin ardından 3 dolara kadar yükseldiği göz önüne alındığında, bu benzerlikler oldukça dikkat çekicidir.

Cardano fiyat tahmini

Martinez’in analizine göre, ADA şu anda benzer bir konsolidasyon aşamasında ve bu sürecin Nisan ayına kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Bu da birikim döneminin 574 güne denk geldiği anlamına geliyor. Martinez, bu sürecin ardından Cardano için önemli bir ralli öngörüyor. Yani, Martinez’in analizi, ADA’nın mevcut düşük performansının geçici olduğunu ve yakında daha olumlu bir trende dönüşeceğini öne sürüyor.

Dahası, grafik altcoin için 7,919 dolarlık bir zirve noktası hedefliyor ve bu da %1.767’lik potansiyel bir kazancın altını çiziyor. Analist, ADA’nın Ocak 2025’e kadar bu yüksek seviyeye ulaşabileceğini, bunun hemen ardından düşüş yönlü bir rallinin başlamasını beklediğini öne sürdü.

Bu tür bir analiz, yatırımcılara uzun vadeli stratejilerini şekillendirme konusunda yol gösterici olabilir. Ancak, altcoin piyasalarının volatil doğası ve belirsiz geleceği göz önüne alındığında, herhangi bir tahminin kesinlikle garantili olmadığını unutmamak önemlidir. Yatırımcılar her zaman kendi araştırmalarını yapmalı, risklerini anlamalı ve yatırım kararlarını dikkatli bir şekilde değerlendirmelidirler.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?