Temmuz 12, 2022

Analist Son Bitcoin Düşüşüne Rağmen Patlayıcı Bir Ralli Bekliyor – İşte Hedefi


Son güncellenme : 19.07.2022 - 20:22

Yakından takip edilen bir kripto analisti, BTC’nin son düzeltmesi bittikten sonra Bitcoin’in (BTC) patlayıcı bir ralli yapmasını beklediğini açıkladı.

Credible takma adıyla tanınan kripto stratejisti, 336.500 Twitter takipçisine Bitcoin fiyatının 30.000 doların üzerindeki hedefine büyük bir ralli başlatmadan önce 22.000 dolardan 19.000 dolara geri dönmesini beklediğini söyledi.

“Kırmızıdan bir ret bekliyordum ve aşağı yönlü bir hareket arıyordum – mavideki ideal aşağı yönlü hedefin yaklaşık yarısına geldik..”

Bitcoin fiyat grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Credible tahmininde, teknik bir analiz olan Elliott Wave teorisinden yararlanıyor. Elliot Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür eden kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir trendi tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

Bitcoin şu anda 19.679 dolar seviyesinde işlem görürken, çizilen iki numaralı düzeltici hareket için Credible’ın aşağı yönlü hedefine ulaşmaya yakın görünüyor.

Öte yandan kripto analisti, yakın tarihli bir videoda, Bitcoin’in higher low (bir önceki dipten daha yukarıda bir dip gelmesi) kurulumu yapmasını sağladığı için BTC için yaklaşık 19.000 dolara geri çekilmenin sağlıklı olduğunu belirtti.

“Bu kadar derin bir geri çekilme olabilir. Yükseliş sayısını sağlam tutan derin bir geri çekilme. Ve bu derinlik tekrarlandıktan ve bir higher low oluşturduktan sonra, bu yüksek seviyelerin üzerine çıkıp 22.000 doları kırmayı başarırsanız, muhtemelen… bu düzeltme ikinci dalga olur ve yukarı doğru daha güçlü bir dalga bekleriz. Bu durumda, muhtemelen kırmızı bölgenin üzerinden geçeceğiz ve son videomdan itibaren dip seviyenin büyük olasılıkla oluştuğunu teyit edeceğiz. Ve bunun daha büyük bir dürtüsel yapıya dönüştüğünü göreceğiz. Bu noktada, geri dönüş iyi gidiyor.”

Btc analizi

Credible grafiğinden anlaşılacağı üzere, Bitcoin fiyatının yakın vadede 32.000 dolara kadar tırmanmasını bekliyor, bu da BTC’nin mevcut fiyatlarından %61’in üzerinde bir yukarı yönlü potansiyel anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?