Ağustos 28, 2023

Analist “Sahte Kırılma” Konusunda Uyardı: Kripto Varlıklar Sizi Tuzağa Düşürmesin!


Bitcoin fiyatı keskin bir düşüş yaşayarak 26.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Yılın başında güçlü bir ralli kaydeden BTC, yaşadığı son dalgalanmalarla birlikte güç kaybediyor. Arzın 30.000 dolar eşiğinde önemli ölçüde artmasının bir sonucu olarak, fiyat şu anda 25.000 dolar aralığında seyreden bir konsolidasyon aşamasından geçiyor.

Piyasanın Bitcoin için potansiyel ETF onayı konusundaki iyimserliği, DonAlt’dan gelen sert bir uyarı ile yan yana geldi. Bu sektör uzmanı, spot tabanlı bir BTC ETF’sinin yasal onay alması halinde boğaların bir tuzağa düşebileceği konusunda uyardı. Analist, satıcıların ETF onayını BTC varlıklarını elden çıkarmak için uygun bir an olarak değerlendirebileceğini belirtiyor. Bu hamle kısa bir süre içinde rahatlıktan çok kargaşa getirebilir.

DonAlt’ın endişeleri, ETF reddi olmasa bile piyasanın seyrinin değişebileceği ihtimali etrafında dönüyor. Bu senaryo iki olası sonucu gündeme getirmektedir: fiyatlarda benzeri görülmemiş bir düşüş ya da olumsuz bir haber dalgası. Kesin sonuç belirsizliğini korusa da, piyasanın doğasında var olan kırılganlıklar endişelere yol açıyor.

ETF’nin onay aldığı bir senaryoda, mevcut piyasa kırılganlığı nedeniyle fiyatın yalnızca 32.000 ila 35.000 dolar aralığına yükselebileceği tahmin edilmektedir. Tersine, ETF reddedilirse, fiyat 20.000 ila 19.000 dolar aralığına düşebilir.

Son dönemdeki olumlu gelişmeler arasında Blackrock ve Valkyrie’nin madencilik firmalarına yaptığı önemli yatırımların yanı sıra çok sayıda Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusu yer alıyor. Avrupa’da ETF’lerin piyasaya sürülmesi, Hong Kong’daki kripto girişimleri ve Umman’ın önemli bir Bitcoin yatırımı, artan olumlu duygulara katkıda bulunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?