Analist: Ripple ve XRP, Biden Yönetiminden Yararlanabilir!

Popüler Bitcoin ve Kripto analisti MagicPoopCannon, ABD Başkan’ı Biden’in ABD Hazinesi, SEC ve OCC için seçtiklerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde ihtiyaç duyulan yasal belirsizliği gidereceği konusunda oldukça iyimser. Dahası, böyle bir netlik, Ripple’ın kayıtsız bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia eden bir SEC davasının ortasında olan Ripple ve XRP’ye nihayetinde fayda sağlayabilir. Analistin Biden’ın seçimleriyle ilgili olarak yorumları şu şekilde:

“Gary Gensler SEC’e başkanlık ederken, Janet Yellen ABD Hazinesine başkanlık ediyor ve Ripple eski yöneticisi Michael Barr, ABD OCC’ye liderlik etmeye hazırlanıyor, açıkça ABD’de kapsamlı kripto düzenleme reformuna odaklanılacak ve ben Ripple ve XRP için iyimserim.”

Bu haftanın başlarında, kripto topluluğu, Biden’ın Hazine için seçtiği Janet Yellen’in yorumlarıyla sarsıldı. Bir CNBC röportajında Yellen, dijital varlıkların yasadışı faaliyetlerde kullanılabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi. Ancak, 21 Ocak’ta yaptığı açıklamada, dijital varlıkların finansal sistemi de iyileştirebileceğini açıkladı. Gary Gensler ise  MIT’de blockchain ve kripto üzerine geçmiş dönemde profesör olarak dersler vermiş bir isim. SEC’e liderlik edecek kripto ve blockchain endüstrisi hakkında bilgili biri olması, ABD’de sektör adına pozitif düzenleme ve yönergelerin yolunu açabilir. Micheal Barr da 2015 yılında Ripple’ın danışmanlar kurulunda yer alıyordu. Ripple danışmanının yetkili bir isim haline gelmesi de yine iyi bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Tüm bu gelişmeler beklenildiği gibi, başta Ripple olmak üzere kripto sektörü için avantaj haline gelecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.