Analist PlanB: Ethereum 2017 Zirvesi Olan 0.12 BTC’ye Ulaşabilir!


Ethereum, Bitcoin karşısında hızla değer kazanmaya devam ediyor. ETH/BTC çifti, bugün erken saatlerde son üç yılın en yüksek seviyesi olan 0.077’a ulaştıktan açıkladıktan sonra 0.075’de işlem görüyor. İkinci kayda değer gelişme ise, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.362 dolar’a ulaşması oldu.

Ethereum’un Bitcoin’e karşı sergilediği mevcut yükseliş ivmesi, BTC stok akış modelinin yaratıcısı analist PlanB’yi ETH/BTC çiftinin 0.12 BTC’ye kadar yükselebileceğini tahmin etmeye sevk etti. PlanB, görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı ve bir altcoin’in  BTC çifti üzerinde pump’ladıktan sonra genellikle bir geri çekilmenin sonraki aşama olduğu konusunda uyardı:

“ETH şu anda yaklaşık 0.08 BTC’dir ve 2017’nin en yüksek seviyesi olan 0.12 BTC’ye bile pump’layabilir. Ancak, bir pump’tan sonra altcoin’lerin genellikle normal BTC cinsinden aralıklarına (veya daha düşük) döndüğüne dikkat edin.”

Bununla birlikte 2020’nin ortalarından bu yana, piyasa uzmanları, kullanıcıların çeşitli DeFi platformlarında ETH’lerini kullanmasıyla kripto borsalarında azalan Ethereum arzının takip ediyorlar.

Yakın zamanda yapılan bir analizde, CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, trader’ların borsalara daha az ETH yatırdığını ve aynı platformlardan daha fazlasını geri çektiğini vurgulayarak bu çıkış durumuna dikkat çekti. Ju, çekme işlemlerindeki artışı göz önünde bulundurarak Ethereum ekosisteminin büyümekte olduğu ve şu anda ETH için bir zirvenin olmayabileceği sonucuna vardı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Ethereum World News

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?