Ekim 4, 2023

Analist %92’lik Patlama Yaşayan Altcoin İçin Uyardı: Çöküş Riski Var


Son zamanlarda, büyük bir yükselişe imza atan tartışmalı bir altcoin hakkında analistlerin bazı endişeleri gündeme geldi. Bu analistlerden biri olan Altcoin Sherpa, söz konusu altcoin’in mevcut değerinden önemli bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Altcoin Sherpa takma adıyla tanıdığımız analist, Worldcoin’in (WLD) %34 düşebileceğini söyledi.

“WLD: bunun için long’dum (yükseliş bekliyordum) ama sanırım yorgun görünüyor. Zaten şu an bu altcoin’de işlem yapmıyorum ama long pozisyondaysanız, yakın zamanda pozisyon kapatmayı değerlendirebilirsiniz. 

Bence sonuçta uzun vadede 1 doların altına gidiyor ve bu tamamen aşağıya doğru ilerleyecek. Yine de 1,50 dolarda küçük bir sıçrama olabilir.” 

Grafiğe bakıldığında, Worldcoin’in fiyatının düşme eğiliminde olduğu ve muhtemelen 200 günlük hareketli ortalama (SMA) seviyesini 1,50 dolar aralığında yeniden test edebileceği görünüyor. Bu, WLD’nin gelecekteki fiyat hareketleri için bir uyarı işareti olabilir.

Eylül ayının ortalarında, Worldcoin’in değeri 0,978 dolara kadar düştü. Ancak, 28 Eylül’de %92’lik bir artışla 1,88 dolara yükseldi. Şu an itibariyle, WLD 1,50 dolar civarında işlem görüyor. Bu dalgalanmaların ışığında, Altcoin Sherpa’nın analizi piyasada dikkat çekti.

Trader ayrıca Solana’nın (SOL) da radarında olduğunu açıkladı. Altcoin Sherpa SOL’un kritik bir direnç seviyesini kırıp kıramayacağını görmek için yakından izliyor.

“SOL: Yaklaşan bu alan çok önemli bir alan. 26 dolar S/R (destek/direnç) için kilit bir bölge oldu. Dürüst olmak gerekirse, bunun altı aydan fazla bir süre için iyi bir satın alma ve elde tutma olacağını düşünüyorum, muhtemelen yatırım yapabileceğiniz birkaç coin’den biri. 

İşlem yapmaya (trading) gelince? Kişisel olarak 26 doları kırana kadar satın almam.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?