Analist Nicholas Merten, DeFi Supercycle Isınırken Patlamaya Hazırlanan 6 Kripto Parayı Listeledi!

Yeni bir YouTube videosunda, DataDash kurucusu, 426.000 abonesine, çok yakında bir DeFi “supercycle”ına tanık olabileceğimizi söylüyor.

Trader, piyasadaki birçok DeFi projesi arasından özellikle altı varlığı dikkatle izlediğini söylüyor.

Bunlardan ilki türev projesi dHedge DAO (DHT). Merten, piyasadaki kripto türevi platformlarının çoğu konusunda pek hevesli olmasa da, DHT/BTC konusunda oldukça pozitif düşünüyor. Analist, ürünü kullandığını ve token’a kişisel olarak yatırım yaptığını söylüyor.

Türevler, farklı varlıklardan oluşan geniş bir sepettir. Bunlar opsiyon sözleşmeleri, vadeli işlem sözleşmeleri, türevler veya sentetik varlıklar yoluyla belirli varlık sınıflarına veya endekslere maruz kalabileceğiniz her türlü farklı yöntemden oluşmaktadır. Ve dHedge gerçekten harika bir şey yapıyor… Synthetix (SNX) protokolü üzerine inşa edilmişlerdir ve size tek cümlelik bir satış sunumu sağlamak için, herkesin bir hedge fonu saihibi olmasına, diğer katılımcıların herhangi bir fona yatırım yapmasına ve temelde takas yapmasına izin veriyorlar … Bu son derece güçlü bir fikir.”

Trader’ın listesindeki sonraki varlıklar, merkezi olmayan borsalar (DEX), Uniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI). Merten, her iki token’ın da teknik açıdan ilginç göründüğüne dikkat çekiyor. Merten, Uniswap’a kişisel olarak yatırım yapsa da, SUSHI/BTC seviyesinin Ocak ayında ulaştığı seviyelere kıyasla uygun bir fiyatta göründüğünü söylüyor.

Merten’in teknik açıdan ilgilendiği bir başka varlık da otomatikleştirilmiş verimli tarım protokü Yearn Finance (YFI)’dır.

“Verimli tarımı gerçekten umursamıyorum ama genel olarak Yearn Finance ve Yearn Farming piyasanın izlediği projeler ve bu projeler DeFi’nin bir parçası ve bileşeni… Bu benim için temel bir oyun değil. Burada tamamen teknik bir kurulum var. Taban ne kadar uzun olursa, çıkış o kadar büyük olur ve DeFi’de, dört aylık yana doğru konsolidasyon benim için gerçekten ilginç.”

Tüccar listesinde beşinci sırasında DEX toplayıcısı, 1Inch bulunuyor. Merten, 1Inch’ın Bitcoin’e karşı hem teknik hem de temel açıdan çekici göründüğünü belirtiyor.

1inch, sadece gaz verimsizliği, likidite sorunları veya kayma gibi DEX’leri rahatsız eden birçok sorunu çözmekle kalmıyor, aynı zamanda grafiği de geç de olsa yükselişte gibi görünüyor. Piyasa değeri de UNI ve SUSHI’ye kıyasla nispeten düşük ve bir milyar doların biraz altında varlık, bu hafta en iyi kripto borsası Coinbase’e eklendi.”

Trader’ın listesindeki son varlık ise WARP. Merten WARP’ın, ETH veya diğer ERC20 altcoinleri gibi uçucu varlıkları kullanmak yerine likidite havuzu token’larını teminat olarak kullanan ilk protokollerden biri olduğunu ve yaptıkları şeyleri çok beğendiğini belirtiyor.

Video izlemek için tıklayın!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.