Analist Listeyi Verdi: Patlayacak Bu 5 Altcoin’i Kaçırmayın!

Kripto topluluğunun büyük çoğunluğu tarafından takip edilen bir kripto para analisti, büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşündüğü beş altcoin projesini açıkladı.

Coin Bureau sunucusu Guy Turner, radarındaki altcoin’leri açıklamak için bir YouTube videosu paylaştı. Analist ilk olarak merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave (AAVE) için yükseliş beklediğini söyledi:

“Aave’nin bir süredir piyasada olması, projeden umutlu olmamın nedenlerinden biri. DeFi, oldukça rekabetçi bir alan ve Aave, piyasadaki en büyük ve en başarılı protokollerden biri. Şimdi, bir dizi başka nedenden dolayı da Aave’de yükseliş bekliyorum. Bilmeyenler için, şu anda kendi merkezi olmayan stablecoin’i GHO üzerinde çalışıyor. Gerçekten işe yarayan merkezi olmayan bir stablecoin’e olan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor ve bence Aave’nin bunu başarma şansı yüksek.” 

Aave, basın zamanında 70.88 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist Aave’nin ardından, merkezi olmayan veri depolama protokolü Arweave’i de (AR) değerlendiriyor. Kripto analisti altcoin fiyatında neden yükseliş beklediğini şu sözlerle açıklıyor:

“Arweave, kripto alanındaki en güçlü kullanım durumlarından birine sahip. Özellikle sansürün arttığı, birçok insan için ifade özgürlüğünün tehdit altında olduğu bir çağdayız. Deepfake teknoloji, yakında internette gördüğümüz her lanet şeyi sorgulamak zorunda kalacağımız anlamına geliyorBöyle bir zamanda, bir blockchain için verileri değişmez ve kalıcı olarak depolamaktan daha uygun bir kullanım durumu düşünülemez.” 

Bunların yanında analist, Filecoin (FIL) rekabeti de dahil olmak üzere Arweave ile ilgili bazı endişelerini de dile getiriyor. Altcoin basın zamanında, 8.08 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Turner’ın üçüncü altcoin seçimi, chain’ler arası bir iletişim protokolü olan Axelar (AXL).

“Blockchain birlikte çalışabilirliğinin ve çok chain’li bir gelecek fikrinin büyük bir hayranıyım… Axelar doğal olarak ilgimi çekiyor… Kullanım durumundan ve devam eden geliştirmeden etkilendim… Token ayrıca şaşırtıcı derecede iyi borsa desteğine sahip.” 

Axelar, basın zamanında 0.64 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Turner’ın altcoin listesinde sona yaklaşırken dikkat çektiği diğer kripto para birimi bir likit staking hizmeti olan Lido Finance (LDO). Bilindiği üzere kripto projesi, Ethereum üzerinde staking işlemi gerçekleştirerek gelir elde etmeyi hedefliyor.

“Burada uzun vadede Lido için bir potansiyel olduğunu düşünüyorum çünkü Ethereum’da stake yapmak, özellikle kurumlar tarafından büyük bir iş olacak. Liquid staking buna tamamen yeni bir açı sunuyor. Ve Lido açıkça burada pazar lideri.” 

Son olarak Turner, merkezi olmayan chain’ler arası likidite protokolü THORChain’e (RUNE) dikkat çekiyor.

“RUNE’nin arzının yarısından fazlası şu anda dolaşımda… En son ele aldığımdan beri borsa desteği çok gelişti… Geleceğin kripto ekonomisinde merkezi bir rol oynayabileceğini düşünüyorum, ancak bunun ve diğer DeFi projelerinin gelişmesine izin veren düzenlemeler yapılması halinde bu mümkün olacak.” 

Yazım sırasında, altcoin 1.44 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.